Презентація збірки про засновника кафедри філософії Могилянки

24 січня 2012 р. у Києво-Могилянській академії відбудеться презентація збірки "Вілен Горський: дотики, смисли, споглядання", присвяченої 80-річчю з дня народження видатного філософа.

Про це повідомляє прес-центр НаУКМА.

Книга є першою цілісною спробою осмислення наукового доробку і здобутків Вілена Горського як  організатора філософської науки та освіти.

У збірці поєднані академічна та особистісна перспективи: дослідження історико-філософської концепції Горського і повний бібліографічний покажчик, що вперше охоплює весь творчий доробок мислителя, висвітлюють його роль в організації філософської науки та консолідації філософської спільноти на українських теренах, а спогади та інтерв’ю дарують можливість відчути "дотик" видатної і дивовижної людини.

До участі в презентації запрошені колеги та учні Вілена Горського, представники українських університетів, співробітники Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України, широке коло гуманітаріїв.

Вілен Сергійович Горський (1931–2007) – філософ та історик філософії, доктор філософських наук, професор, засновника кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.