У США покажуть любовні листи президента Ніксона

Листи колишнього президента США Річарда Ніксона, адресовані своїй дружині, будуть виставлені для публічного показу.

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на "Дейлі телеграф".

На виставці, яка відкриється в п'ятницю, представлять понад 60 любовних послань Ніксона Патриції Райан, написані в період залицяння.

Виставка буде проводитися в будинку-музеї президента Ніксона в Каліфорнії, де він народився. Відкриття заходу приурочено до дня, коли дружині колишнього президента США виповнилося б 100 років.

За словами організаторів виставки, вони хочуть показати людям всю доброту характеру і ніжність, яку колишній президент США виявляв до своєї дружини, підкреслює британське видання.

Річард Ніксон - єдиний президент США, достроково припинив свої повноваження і подав у відставку в серпні 1974 року. Це сталося після так званого Вотергейтського скандалу, який загрожував Ніксону імпічментом.

За чотири місяці до президентських виборів 1972 року, які виграв Ніксон, 5 осіб таємно проникли в штаб кандидата в президенти від Демократичної партії Джорджа Макговерна (конкурента Ніксона), який розташовувався у вашингтонському готелі "Вотергейт". Вони встановлювали підслуховуючу апаратуру і, за деякими даними, фотографували внутрішні документи штабу демократів.

Досі не доведено зв'язок саме цього інциденту з адміністрацією Ніксона, проте в результаті політичного скандалу президенту довелося подати у відставку.

 

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.