Оголошено конкурс робіт, присвячених Ісмаїлу Гаспринському

Правління Благодійної організації "Фонд розвитку Криму", в рамках проекту "Спадщина Криму", ухвалило рішення провести конкурс на найкращі роботи, присвячені спадщині Ісмаїла Гаспринського.

Конкурс приурочено до 161-ої річниці від дня народження видатного кримського просвітителя, філософа, письменника, громадсько-політичного діяча, видавця і мецената Ісмаїла Гаспринського - 21 березня 2012 року.

"Спадщина Криму" є ключовим проектом "Фонду розвитку Криму". Його суть полягає в популяризації гуманітарної спадщини великих мислителів і громадських діячів минулого століття, чия діяльність пов'язана з Кримом чи цінна для його розвитку - Ісмаїла Гаспринського, Петра Григоренка та Андрія Сахарова.

Роботи, заявлені на конкурс, приймаються російською, кримськотатарською, українською та англійською мовами.

Тематика робіт - це спадщина Ісмаїла Гаспринського в питаннях стосунків культур Європи і Азії, співіснування різних національностей і конфесій. Бажана прив'язка тем до кримського матеріалу. Роботи приймаються на електронну пошту "Фонду розвитку Криму" з супровідними матеріалами про автора у вільній формі. Організатор не встановлює умов з оформлення чи обсягу робіт.

Роботи приймаються до 01 вересня 2012. Кращі роботи будуть премійовані (1 місце - 4000 гривень, два других місця - по 2000 гривень та два третіх місця - по 1000 гривень) і опубліковані. Оголошення і нагородження переможців відбудеться 23 вересня 2012 року.

Благодійна організація "Фонд розвитку Криму" створена в 2010 році з метою сприяння соціальної активності жителів Криму, формуванню відповідального спільноти і подолання наслідків однієї з катастроф XX століття - депортації 1944 року.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.