Знайшли одне з найдавніших непристойних зображень. ФОТО

Археологи знайшли одні з найдавніших наскельних малюнків у Європі.

Про це повідомляють "Українські Новини" з посиланням на Nature News і Proceedings of the National Academy of Sciences.

Розкопки проводилися в зруйнованій печері Абрі Кастане, розташованій у долині Везер, в південно-західній частині Франції.

Цей регіон привертає увагу археологів з 90-х років минулого століття - загалом ученим удалося виявити кілька десятків тисяч різних артефактів. Вони належать так званій оріньякській культурі, що існувала 40-28 тисяч років тому на території сучасної Франції.

 Стіна печери Абрі Кастане. Фото: Raphaëlle Bourrillon, з ЖЖ nyka-huldra

У 2007 році вчені розібрали завал в одному з кутів печери, де виявили фрагменти стелі з частками охри на ньому. Через руйнування малюнки виявилися знищені, однак зображення, вибиті на камені, збереглися, за словами дослідників, "досить непогано".

 Рештки первісних фарб

В руках учених виявилися малюнки чотириногого звіра, жіночого статевого органу (найдавніше зображення такого роду з відомих на даний момент) і символ, схожий на вісімку.

 Гарольд Діббл з Університету Пенсільванії (США) зазначає, що трактування подібних зображень як вульви - не більш ніж традиція французьких науковців: "Хто його зна, що це насправді"

Для оцінки віку зображень, археологи датували вік порід, в яких був виявлений фрагмент стелі. В результаті вдалося визначити, що малюнки були закінчені вже 37 000 років тому.

Попереднім "рекордсменом" були малюнки у французькій печері Шові. Невідомий художник за допомогою охри і вугілля зобразив безліч різних тварин. Вік цих зображень, за різними даними, лежить у межах від 29 до 33 тисяч років.

Про інші археологічні новини з палеоліту читайте у темі "Кам'яна доба"

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.