Парламентарі Канади хочуть дізнатися більше про "справу істориків"

Сьогодні представники Постійного комітету з питань закордонних справ та міжнародного розвитку Канади зустрінуться з істориком Русланом Забілим, якого СБУ звинувачує в розголошенні державної таємниці при написанні історичних праць про УПА та історію репресій.

 

Вони прибули в Україну для моніторингу стану дотримання прав людини, повідомляє прес-служба Центру досліджень визвольного руху.

Канадці зустрінуться із представниками Комітету закордонних справ ВРУ, Міністерства закордонних справ, Генеральної прокуратури, Міністерства юстиції, ЦВК, Уповноваженим ВРУ з прав людини, з громадськими організаціями та правозахисниками.

До складу делегації парламентського комітету входять члени уряду і парламенту Канади, а також представники української спільноти.

У Львові 17 травня відбудеться зустріч, на яку запрошено директора Національного музею "Тюрма на Лонцького" Руслана Забілого.

Під час наради члени моніторингової місії ознайомляться із ситуацією з кримінальною "справою істориків", відкритою Службою безпеки України у вересні 2010 року.

Нагадаємо, що СБУ затримала і 14,5 годин допитувала Руслана Забілого, вилучивши в нього комп’ютер з електронними копіями документів та науковими працями з історії визвольного руху та політичних репресій.

Після обшуків і конфіскацій, проведених у музеї в червні минулого року, СБУ наклала на кримінальну справу гриф "цілком таємно".

Сьогодні справа ще не закрита, а комп’ютери з історичними документами не повернуто.

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.