Митники вилучили 33 старовинні монети. ФОТО

Митники спільно з прикордонниками виявили факт можливого незаконного переміщення через митний кордон України 33 старовинних монет, що можуть становити історичну та культурну цінність.

Про це повідомляє прес-центр Державної митної служби.

Монети виявили під час митного контролю та оформлення багажу пасажирів авіарейсу "Харків-Відень". Громадянин Канади самостійно обрав спрощений режим митного контролю - "зеленого коридору".

Проте під час проходження валізи громадянина через рентген виявилось, що чоловік серед особистих речей приховав монети у великій кількості.

Серед одягу, у пластиковій коробці, разом із сучасними монетами, що значно ускладнювало виявлення, були виявлені 33 монети білого і жовто-коричневого кольорів, які мають ознаки історичної цінності.

Фото Держмитслужби

Монети датовані XVIII, XIX, XX століттям та випущені у часи Російської імперії, Латвійської Республіки, СРСР, Речі Посполитої, Французької Республіки та Німеччини. Зі слів правопорушника вартість монет складає 1250 грн.

Згідно з законодавством України переміщення історичних та культурних цінностей здійснюється із поданням відповідних дозвільних документів. Громадянин Канади не дотримався правил перетину кордону, а тому отримав протокол про порушення митних правил.

Монети вилучено і передано для зберігання на склад митниці.

Справжню історичну  та культурну цінність вилученого буде встановлено за результатами експертного дослідження. У випадку підтвердження  історичної значущості монет, вони будуть передані до одного із музеїв.

Година папуги. Сумне Різдво

Комусь із бранців Козельська безіменний дух здавався недостатньо авторитетним. То врешті-решт табором пішла нова мода: викликати дух маршала Юзефа Пілсудського. Добєслава Якубовіча дух «Діда» засмутив: «Адже на питання, у кого ти мешкаєш, дух Пілсудського надав прізвище: Кєрсновські чи Кєрнойські. Мене це непокоїть, багато думав про це різне недобре».

Ян Палах: Смолоскип №1

Лібуше Палахова, продавчиня магазину в невеличкому містечку Вшетати, після робочого дня прийшла додому й увімкнула радіоприймач. Був звичайний будній день, 16 січня 1969 року. По радіо передали дивну звістку: у Празі «студент філософського факультету Я. П. вчинив самоспалення». «Який жах…» подумала пані Лібуше але не надала цьому повідомленню надмірної уваги. Ранковим потягом вона мала їхати до Праги на зустріч з сином – Яном Палахом, щоб піти по магазинах і вибрати йому капелюха.

Останній Шухевич

12 січня відзначають День українського політв’язня – як згадку про масштабні арешти українських дисидентів 1972 року. З цієї нагоди ІП публікує інтерв’ю з Юрієм Шухевичем – одним із «могіканів», що відбув в радянських ув’язненнях 36 років.

Антиалкогольна діяльність ОУН та УПА

"Українська молоде! Ворог штовхає нас до п'янства, бо хоче зробити з нас безвольних слухняних рабів. Україна вимагає від нас перестати пити горілку, бо хоче, щоб ми були здорові і служили свойому народу. Зробімо так, як вимагає від нас Україна. Зірвемо з пиятиками!"