Гітлер уживав кокаїн і купував лімузини - документи. ФОТО

Американський аукційний дім Alexander Historical Auctions виставив на продаж медичні карти колишнього лідера нацистської Німеччини Адольфа Гітлера. Серед них - рентгенівські знімки і спогади лікарів фюрера.

Про це повідомляє Huffington Post.

На сайті аукційного дому опубліковані рентгенівські знімки черепа і носової пазухи Гітлера.

"Раніше ці документи зберігалися в архівах американської військової розвідки", - зазначив президент аукційного дому Білл Панагопулос.

Медичні картки фюрера свідчать про те, що він приймав кокаїн, 28 лікарських препаратів і страждав від "неконтрольованого метеоризму". Через останню обставину він, зокрема, вживав таблетки, які містили алкалоїд стрихнін.

Череп Гітлера в 55 років

Крім того, фюрер використовував стебла лікарської ромашки для очисної клізми, пише видання.

В одному з документів йдеться про те, що А.Гітлеру вводили екстракт з сім'яників молодого бика для того, щоб підвищити його лібідо.

У параграфі "Сексуальні характеристики" розкриваються деталі особистого життя нацистського вождя: "Доктор Теодор Моррелл [особистий лікар Гітлера - ІП] вважає, що Гітлер, не будучи схильним до сексу, іноді вступав у статевий зв'язок з Євою Браун, незважаючи на те, що вони зазвичай спали в різних ліжках".

Обкладинка звіту "Гітлер очима його лікарів"

Інший лот - це 178-сторінковий рапорт, складений для американців лікарем Ервіном Ґайзінгом. В ньому розкриваються деталі бесід із Гітлером - від його вегетаріанства і огиди до тютюну й алкоголю до бачення Європи після війни.

"Єдиним гідним опонентом є Сталін, який знаходиться майже на моєму рівні, - казав Гітлер. - Британія розпадеться... Америка візьме, що залишиться, і вимете англійську імперію з історії..."

Серед документів є й намальована Гітлером карта резиденції "Вовче лігво", на якій вказано навіть місце, де в 1944 році нацистські офіцери здійснили замах на фюрера.

 Платіжка за червень 1930-го. Нацистська партія купує лімузин "мерседес"

Очікується, що стартова ціна кожної медичної карти фюрера складе $2 тис.

Поміж інших виставлених на аукціон документів, пов'язаних з історією Другої світової війни, є листівки, плакати, звіти, платіжні квитанції тощо.

 "Янгол смерті", лікар-убивця з концтабору Аушвіц, пише листа дружині. "Чекаю з нетерпінням Різдва... хочу побачитися... купив ліжчко для [сина] Рольфа...". Аукційний дім оцінює листівку в $7-8 тисяч

ІП знайшла там навіть привітання випускнику Ленінградського суворовського училища, підписане найкращим льотчиком-асом антигітлерівської коаліції, українцем Іваном Кожедубом.

Цей аукційний лот оцінюється у $100-150

Читайте також: "Британська розвідка намагалася годувати Гітлера жіночими гормонами"

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.