Гітлер уживав кокаїн і купував лімузини - документи. ФОТО

Американський аукційний дім Alexander Historical Auctions виставив на продаж медичні карти колишнього лідера нацистської Німеччини Адольфа Гітлера. Серед них - рентгенівські знімки і спогади лікарів фюрера.

Про це повідомляє Huffington Post.

На сайті аукційного дому опубліковані рентгенівські знімки черепа і носової пазухи Гітлера.

"Раніше ці документи зберігалися в архівах американської військової розвідки", - зазначив президент аукційного дому Білл Панагопулос.

Медичні картки фюрера свідчать про те, що він приймав кокаїн, 28 лікарських препаратів і страждав від "неконтрольованого метеоризму". Через останню обставину він, зокрема, вживав таблетки, які містили алкалоїд стрихнін.

Череп Гітлера в 55 років

Крім того, фюрер використовував стебла лікарської ромашки для очисної клізми, пише видання.

В одному з документів йдеться про те, що А.Гітлеру вводили екстракт з сім'яників молодого бика для того, щоб підвищити його лібідо.

У параграфі "Сексуальні характеристики" розкриваються деталі особистого життя нацистського вождя: "Доктор Теодор Моррелл [особистий лікар Гітлера - ІП] вважає, що Гітлер, не будучи схильним до сексу, іноді вступав у статевий зв'язок з Євою Браун, незважаючи на те, що вони зазвичай спали в різних ліжках".

Обкладинка звіту "Гітлер очима його лікарів"

Інший лот - це 178-сторінковий рапорт, складений для американців лікарем Ервіном Ґайзінгом. В ньому розкриваються деталі бесід із Гітлером - від його вегетаріанства і огиди до тютюну й алкоголю до бачення Європи після війни.

"Єдиним гідним опонентом є Сталін, який знаходиться майже на моєму рівні, - казав Гітлер. - Британія розпадеться... Америка візьме, що залишиться, і вимете англійську імперію з історії..."

Серед документів є й намальована Гітлером карта резиденції "Вовче лігво", на якій вказано навіть місце, де в 1944 році нацистські офіцери здійснили замах на фюрера.

 Платіжка за червень 1930-го. Нацистська партія купує лімузин "мерседес"

Очікується, що стартова ціна кожної медичної карти фюрера складе $2 тис.

Поміж інших виставлених на аукціон документів, пов'язаних з історією Другої світової війни, є листівки, плакати, звіти, платіжні квитанції тощо.

 "Янгол смерті", лікар-убивця з концтабору Аушвіц, пише листа дружині. "Чекаю з нетерпінням Різдва... хочу побачитися... купив ліжчко для [сина] Рольфа...". Аукційний дім оцінює листівку в $7-8 тисяч

ІП знайшла там навіть привітання випускнику Ленінградського суворовського училища, підписане найкращим льотчиком-асом антигітлерівської коаліції, українцем Іваном Кожедубом.

Цей аукційний лот оцінюється у $100-150

Читайте також: "Британська розвідка намагалася годувати Гітлера жіночими гормонами"

Дев’ять імен: репресована свобода

Народи Балтії у 1918-1920 рр. зуміли здобути та захистити незалежність. У Литві, Латвії та Естонії утворилися національні держави. Втім, у 1940 р. після окупації балтійських держав Червоною армією, між жорна радянських репресій потрапили представники усіх груп політичних еліт трьох країн, без різниці, якою була їхня попередня орієнтація – демократична чи вождистська.

Член РУП Дідковський – організатор Уралу

Він народився в Житомирі. Закінчивсь кадетський корпус в Києві. Друкував українські видання в Петербурзі. Повернувся в Україну для розгортання РУП. Закінчив університет в Женеві. Партизанив на Уралі, який вже добре пізнав. Саме він прийняв і поселив царську родину в Єкатеринбурзі, яка у подальшому була розстріляна. Його ім’я носить гора – одна з трьох найвищих на Уралі.

Данило Скоропадський. "Валет" у колоді карт МГБ СССР

"33-літній принц України одного дня може стати центральною фігурою у великім повстанні, від якого може залежати доля Європи і України", - так наприкінці 1930-х років писали у пресі про гетьманича Данила Скоропадського після його поїздки до США та Канади за дорученням батька. З 1941 року син Павла Скоропадського став об'єктом уваги радянських спецслужб під оперативним псевдо "Валет".

Життя на війні та поза нею. Уривок з книги Івана Гоменюка "Мурашник. Нотатки на манжетах історії..."

Багато науковців називають Першу світову війною технологій. Справді, безліч технічних новинок і новацій випробовувалися саме тут. Зросла роль авіації, яку раніше воєначальники вважали дорогою й непотрібною розвагою. Авіатори були потрібні для розвідки та спостереження, набувала поширення бомбардувальна авіація, а повітряні бої вже не були дивиною навіть на Східному фронті.