Найдавнішими мешканцями Британії визнано валлійців

Професор Оксфордського університету Пітер Донеллі припускає, що найдавнішими жителями Британських островів є валлійці.

До цього висновку вчений дійшов на підставі аналізу генетичних кодів мешканців Великої Британії, повідомляє ВВС.

Зразки, на підставі яких генетик зробив свій висновок, були зібрані на всій території Британських островів. Вчені відбирали ДНК у жителів сільських районів Сполученого Королівства, при аналізм враховувався ступінь віддаленості від великих міст.

У дослідженні брали участь лише ті добровольці, бабусі й дідусі яких жили в тому ж районі, де і вони самі. Крім генетичного матеріалу, дослідники також збирали відомості про прізвища предків добровольців.

За словами професора Донеллі, валлійці, по-перше, генетично відрізняються від решти населення Великобританії і, по-друге, несуть менше слідів послідовних хвиль міграції на острів.

Подальший аналіз показав, що північні валлійці досить сильно відрізняються в генетичному плані від південних. На думку Донеллі, дві групи припливли на острів з різних місць: північні - з Ірландії, південні - з півночі Франції. Але вчений підкремлив, що історичних свідчень цього переселення наразі не існує.

Валійці належать до кельтських народів. Їхня самоназва Cymru означає "співвітчизник", а на прапорі з давніх часів зображено червоного дракона - Ddraig Goch

Генетичну відокремленість валлійців професор пояснює гористим рельєфом Уельсу. На його думку, саме він не дав англам, саксам та іншим мігрантам, які прийшли на острів, повністю злитися з місцевим населенням.

Відомості про генетичну відособленість валлійців від інших народів Британії з’явилися більше року тому. Тоді аналіз півтисячі добровольців показав, що чоловіки-валлійці часто несуть незвичайну форму Y-хромосоми.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.