За контрабанду скіфських речей жінці загрожує до 7 років тюрми

У Харківській області співробітники Служби безпеки України спільно з митниками і прикордонниками затримали 23-річну харків'янку, яка намагалася вивезти з України колекцію цінних археологічних експонатів.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"За висновком експертів, археологічні знахідки належать до скіфського періоду і є культурними цінностями, мають історичне значення, - зазначили у прес-центрі управління СБУ в Харківській області. - Порушено кримінальну справу за ознаками ч.2 ст.15 та ч.1 ст.201 (замах на контрабанду культурних цінностей) Кримінального кодексу України. Стосовно жінки обрано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд".

Інформацію про заплановане вивезення культурних цінностей з України отримали співробітники СБУ. У ході митного огляду рейсового автобуса "Харків-Бірючий" на посту "Гоптівка" у спеціально обладнаній схованці в особистих речах жінки була виявлена ​​колекція з 133 предметів (у тому числі наконечників для стріл і копій, кинджалів скіфського періоду і давньогрецьких монет "дельфінчиків") .

Всі предмети старовини вилучено.

Якщо суд визнає харків'янку винною, їй загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3-х до 7-ми років з конфіскацією предметів контрабанди.

Битва за Шостку 1918 року

Шість діб, з 2 по 8 квітня 1918 р., шосткинці билися з більшовицькою Особливою армією Ремньова. Билися з тими самими петроградськими загонами матросів, що 29 січня 1918 р. вбивали київських студентів під Крутами. Шосткинські робітники ціною своїх життів зберегли пороховий завод для Української держави.

Антон Дробович: Гри в одні ворота не буде

Розмова з Антоном Дробовичем, головою Українського інституту національної пам’яті (УІНП) про польсько-українські відносини, спільні плани та проекти, виклики на новій посаді, а також про те, кого він вважає героями України. Інститут Антон Дробович очолив у грудні 2019 року, після того, як виграв конкурс, попереднім керівником був Володимир В’ятрович.

Луцьк в окупації: побороти епідемії й вижити!

Луцьк – одне з перших українських міст, яке було окуповане вермахтом вже надвечір 25 червня 1941 року. Нова окупація приносить не тільки усі «принади» нацистського режиму, але й епідемії

Як і чому вікінги опинилися у Західній Україні

Як тут опинилися скандинави? Вони були важливою частиною державного апарату Русі, особливо в період правління князя Володимира. З літопису відомо, що Володимир був змушений тікати у Швецію після невдачі у міжусобній війні. Звідти він повернувся із армією варягів, які допомогли відвоювати спадщину.