Спецпроект

В Криму оголосили конкурс музеїв

У Криму за ініціативою Міністерства культури АРК за підсумками 2012-го року проведуть конкурс музеїв.

Про це повідомляє прес-служба міністерства.

 

Конкурс передбачає такі номінації, як музейна подія року, найкращий проект в галузі збереження та реставрації, кращий музейний працівник року, кращі музейні наукові видання по категоріях: альбоми, монографії, збірки наукових праць, каталоги та інші оригінальні видавничі проекти, а також кращий проект у сфері музейної педагогіки, кращий мультимедійний проект, кращий музей, діючий на громадських засадах.

При цьому згідно з умовами конкурсу, одна або група установ має право подати лише один конкурсний проект в рамках однієї номінації, а також взяти участь не більш ніж у трьох номінаціях з різними конкурсними проектами. За результатами оцінки проектів музеям будуть присуджені нагороди і видані дипломи.

Підсумки конкурсу будуть оголошені в рамках урочистих зборів, присвячених Міжнародному дню музеїв.

 

Теми

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.