Спецпроект

Музейники займуться маркетингом в Лівадійському палаці

Республіканська наукова конференція, присвячена новим реаліям і підходам у музейній справі, пройде в Лівадійському палаці в Ялті з 9 по 11 жовтня. Представники музейних установ України і Росії вивчатимуть менеджмент і маркетинг.

Про це повідомляє Укрінформ.

У роботі республіканської наукової конференції "Музеї XXI століття - нові реалії, нові підходи, нові можливості" візьмуть участь представники декількох музеїв двох країн.

Серед них - Луганський і Кіровоградський художні музеї, Львівський музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької, Державний російський музей, Російський державний заповідник "Царське село", Санкт-Петербурзький Державний літературний музей ХХ століття.

Загальною темою конференції буде "Музейний менеджмент і маркетинг".

Організатори конференції - Міністерство культури АРК, Лівадійський палац-музей, Алупкінський палацово-парковий музей-заповідник, Центральний музей Тавриди - передбачають у програмі пленарне засідання і роботу секцій, а також екскурсії і культурну програму.

Теми

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.