Спецпроект

На Волині відреставрують музей-садибу Стравінського. ФОТО

В Устилузі розпочалися ремонтно-реставраційні роботи в будинку, де жив і працював всесвітньовідомий композитор Ігор Стравінський.

Про це повідомила ВОДТРК.

З нагоди 100-річного ювілею з дня написання Стравінським одного з найвідоміших творів "Весна священна" на Волині планують відкрити оновлений музей та міжнародну науково-практичну конференцію з дослідження творчості композитора. 

Дім, зведений за власним планом композитора, у 1907 році на березі Луги постраждав під час повоєнної реконструкції та був відданий під житло для меліораторів. Це спотворило унікальну будівлю, що все ж не втратила статус пам’ятки історії національного значення.

 

Ще цього року на будинку з’явиться оригінальний шатровий дах.

Музей-садиба Стравінського 

 

Обласна державна адміністрація звернулася до Мінкультури України з проханням профінансувати постановку балету «Весня священна» на базі одного з українських театрів опери і балету. А також показати цей твір на Волині - до 100- ліття з часу прем’єри балету "Весна священна" - у рамках наступного Х музичного фестивалю "Стравінський та Україна". 

У музеї Стравінського зараз майже 400 експонатів. Щороку його відвідує близько 4 тисяч туристів з України і з-за кордону.

 

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.