В Білорусі відбудеться фестиваль і конференція про Брестський мир

В селі Скоки біля Бресту (Білорусь) відбудеться Перший міжнародний військово-історичний фестиваль і наукова конференція, присвячені річниці підписання Брестського миру (1918 рік).

Про це повідомляє RealBrest.

Конференція, організована ініціативною групою істориків та краєзнавців, відбудеться 15-16 грудня 2012 року в історико-меморіальному музеї "Садиба Нємцовичів".

Захід складається з урочистої, наукової та культурно-масової частини. З запланованого у програмі:

- науково-практична конференція "Велика Європейська війна на Білорусі";

- військово-історична реконструкція фрагментів боїв періоду 1916-1917 років;

- виставка уніформи та екіпірування країн-учасниць Першої Світової війни;

- виїзна торгівля, сувеніри, культурно-масові заходи.

Конференція присвячується подіям Першої Світової війни (ПСВ) на території Білорусі і 95-й річниці підписання Брестського миру.

Робота конференції планується за наступними напрямками (секціями):

1. "Брестський мир" - його значення для історії.
2. ПСВ на території Білорусі. Хід бойових дій, операції.
3. Фортифікаційні споруди ПСВ на території Білорусі.
4. Видатні особистості - біографії.
5. Озброєння, уніформа і екіпірування країн-учасниць ПСВ.

Дивіться також: "Кому належав Брест у 1918 році? Суперечка між УНР, БНР і Німеччиною"

Список розстріляних українців у Сандармоху

5 серпня 1937 року вступила в дію постанова Політбюро ЦК ВКП(б) «Про антирадянські елементи». Розпочалася наймасовіша за всю радянську епоху «чистка» суспільства від реальних та потенційних опонентів владі, від елементів, які «не годилися для будівництва комунізму». Теоретичне обґрунтування цих заходів здійснив новий нарком НКВД Ніколай Єжов, а вдосконалив особисто Сталін.

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.

Винуватці Абхазької війни

Ця війна забрала життя близько 4000 людей з абхазької сторони та близько 12-15 тисяч з грузинської. Понад 300 тисяч мешканців Абхазії, переважно грузини, стали біженцями. В їх будинках зараз живуть абхази. Вони продають ці будинки громадянам Росії як свою власність. І це, здебільшого, вина трьох людей