Спецпроект

В Аргентині з'явився музей мотоциклів і автомобілів

На півночі Аргентини, у місті Термас-де-Ріо-Ондо, відкрився Музей мотоциклів і автомобілів (Museo de Motos y Automóviles "Circuito Termas de Río Hondo"). Він обладнаний у внутрішній частині місцевого автодрому, займаючи в цілому площу в 2 500 квадратних метрів.

Про це пише Обозреватель.

Музей розділений на три поверхи, на кожному з яких виставлені різноманітні типи автомобілів і спортивних мотоциклів. Будівля була побудована таким чином, щоб забезпечити повноцінний вид на трасу Ріо-Ондо і місцеве водосховище. До складу експозиції увійшло двадцять автомобілів, у тому числі купе, яке належало аргентинському гонщикові "Формули-1" Оскару Гальвес, і болід "Формули-1" французького автогонщика Жана Алезі.

Окремий простір відведено спортивним мотоциклам. У 2013 році в місті пройде Гран-прі мотогонки MotoGP, і саме в цій частині музею відбудеться презентація цієї події. Остання гонка подібного класу в країні відбулася 14 років тому в Буенос-Айресі.

Місто Термас-де-Ріо-Ондо (Termas de Rio Hondo) знаходиться в провінції Сантьяго-дель-Естеро (Santiago del Estero) і приваблює туристів своїми термальними джерелами.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.