Спецпроект

Починаються продажі квитків у музей ABBA, який відкриється навесні

Як повідомила у вівторок прес-служба комплексу "Шведський зал слави" (Swedish Hall of Fame), в якому буде розташовуватися музей групи ABBA, "прем'єрні квитки" надійдуть у продаж вже в четвер, 13 грудня. Сам музей відкривається 7 травня 2013 року.

Про це пише newsru.com.

Це квитки на перші три тижні роботи музею - з 7 по 31 травня. Впорядники випускають їх у продаж вже зараз, через великий інтерес до музею.

Вартість одного квитка складе 195 шведських крон (29 доларів) і 50 крон (7,5 доларів) для дітей. На кожному квитку вказано час відвідин, щоб гостям не довелося стояти в черзі.

Безпосередньо в самому комплексі буде продаватися обмежене число квитків, проте їх можна придбати в інтернеті або касах шведських залізниць. Музей ABBA в комплексі "Шведський зал слави" буде знаходитися в центральному столичному районі Юргорден, поруч з парком атракціонів "Грена Лунд" (Grona Lund).

Організатори сподіваються, що вже в перший рік роботи нову пам'ятку столиці відвідають 200-300 тисяч гостей, які зможуть побачити костюми учасників групи, її студію, а також спробують самі зробити музичне відео.

"Я завжди сумнівався, чи потрібно мені ставати музейним експонатом до того, як я помру. І я, і Бенні (Андерссон) хотіли, щоб це було щось більше, ніж проста експозиція", - розповів член групи і автор текстів Бйорн Ульвеус, оголошуючи про плани створення нового комплексу. "Ми хотіли б стати частиною унікальної музичної життя і індустрії Швеції", - додав співак.

На сьогодні в світі продано більше 378 000 000 дисків ABBA. Між 1972-м і 1982 роками група випустила 8 альбомів, однак численні збірки виходять і зараз. Щорічно ще 2-3 мільйони платівок колективу знаходять своїх покупців. Мюзикл Mamma Mia!, В основу якого покладені пісні Бьєрна і Бенні, вже подивилися близько 30 мільйонів чоловік в сотнях театрів світу.

Спочатку про створення музею ABBA - в стокгольмській гавані "Стадсгорден" - було оголошено ще в 2007 році, а в 2009-му туди навіть почали продавати квитки. Однак тоді проект так і не був здійснений.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.