Спецпроект

ГРЕКО- І РИМО-КАТОЛИКИ ГОТУЮТЬ СПІЛЬНУ ЗАЯВУ ПО ВОЛИНСЬКІЙ ТРАГЕДІЇ

Українська греко-католицька церква та Римо-католицька церква в Україні готують спільне послання до вірних у зв'язку із 70-ю річницею подій на Волині.

Про це повідомляє "Жеч Посполіта" із посиланням на предстоятеля УГКЦ Блаженнійшого Святослава (Шевчука).

"Готуємо таке послання, - зазначив голова УГКЦ. - Це не легка справа, бо є багато історичних моментів, які ще треба розв'язати".

За словами патріарха Святослава, церкви не збираються брати на себе обо'язки істориків: "Хочемо лише, як християни, зробити християнську оцінку цих подій".

"Ми намагаємось лікувати рани минулого, щоб воно не отруювало нам майбутнє, - підкреслив голова УГКЦ. - Нашим майбутнім є спільне життя. Спільне життя в родині європейських народів".

Читайте також інші матеріали ІП на тему "Волинська трагедія"

Донос-шедевр. Юрій Смолич про Олександра Довженка

"Як у побуті у Довженка тонка культурність і вишукана естетичність легко поєднується із найпростішими смаками, із найбільш елементарними інтересами та рисами характеру сільського жителя, і навіть із найбільш примітивними старосвітськими традиціями,..

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.