Спецпроект

Перший в світі музей сестри Цвєтаєвої відкрився в Казахстані

У слов'янському центрі в Павлодарі (адміністративний центр Павлодарської області Казахстану) запрацював музей російської письменниці Анастасії Цвєтаєвої.

Про це пише "Вечерняя Москва".

Молодша сестра поетеси Марини Цвєтаєвої прожила в казахстанському Павлодарі 16 років.

"Більше 50 книг піднесли в дар новому музею російські музеї. Книги в дар передали нам з московського Будинку-музею Марини Цвєтаєвої та музею Марини і Анастасії Цвєтаєвих міста Александрова у Володимирській області", - заявила представник групи по створенню музею Ольга Григор'єва.

Це перший музей Анастасії Цвєтаєвої у світі. "Є музеї, присвячені Марині Цвєтаєвій, є - їх спільної творчості і життя. А от музею Анастасії Цвєтаєвої досі не було. Думаю, ми відновимо певну справедливість в цьому плані", - розповіла Григор'єва.

Анастасія, молодша сестра російської поетеси Марини Цвєтаєвої, прожила в Павлодарі 16 років, куди в 1957 році приїхала після заслання в селі Піхтовка Новосибірської області. У Павлодарі зберігся будинок, в якому проживала Анастасія Цвєтаєва.

Саме в цьому будинку вона почала писати головний твір свого життя - книгу "Спогади". Вона листувалася з багатьма відомими поетами і письменниками, наприклад, з Борисом Пастернаком і Павлом Антокольським.

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.