Спецпроект

На Куршській косі відкриється Музей вікінгів

У національному парку "Куршська коса" буде створено музей під відкритим небом, присвячений ері вікінгів. В експозицію увійде спеціально побудована копія давнього човна тих часів. На ньому туристи зможуть здійснювати невеликі подорожі по Куршській затоці.

Про це пише  travel.ru.

Для музею, будівництво якого почнеться в лютому, обрано назву "Стародавня Самбія" (так у минулому називалася найбільша західна частина Східної Пруссії, нині - Калінінградська область). Він буде включений в міжнародну мережу подібних пам'яток південно-східної Балтики. Проект спрямований на підвищення привабливості Куршської і Вислинської (Калінінградської) заток біля берегів Литви, Польщі та Калінінградської області та збільшення загальної кількості туристів.

Одночасно Литва, Польща та Росія проводять безліч тематичних заходів, найбільш яскравим з яких є міжнародний фестиваль історичної реконструкції та музики "Народи древньої Балтії". Крім того, національний парк "Куршська коса" візьме участь в організації "Днів стародавніх ремесел". 

Куршська коса - вузька смуга суші між Балтійським морем і Куршською затокою - є одним з найбільш популярних місць відпочинку в Калінінградській області. Сюди приїжджають не тільки росіяни, але й зарубіжні туристи. Територія наділена статусом заповідника та національного парку, внесеного до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це найменший (6,6 тисячі гектарів) і один з найстаріших нацпарків Росії.

Теми

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.