Спецпроект

У Нью-Йорку відкриється Музей об'єднаних мистецтв

В американському Брукліні (район Нью-Йорка) з'явиться Музей об'єднаних мистецтв, де будуть виставлені роботи діячів культури з колишніх республік СРСР та інших країн світу. Про це розповів в неділю автор проекту - президент міжнародного мистецького об'єднання "Мистецтво натхнення" Володимир Андрєєв.

Про це повідомляє tvkultura.ru.

Він зазначив, що в США проживають близько 150 тисяч російськомовних художників, фотографів, письменників, які приїхали з республік колишнього Радянського Союзу. "З багатьма з них я дружу, і у нас народилася ідея створити музей, в якому можна було б залишити свою творчу спадщину ", - розповів Андрєєв.

За його словами, мова йде про "створення серйозного архіву, до нього могли б звертатися представники нових поколінь". При цьому художник підкреслив, що "музей буде об'єднувати різні культури, в тому числі і американську".

Андрєєв повідомив, що вже придбано земельну ділянку, де розташується музей, "є проект 6-поверхової будівлі і люди, готові вкласти кошти в його реалізацію". За словами автора ідеї, "будівництво почнеться в 2014 році, а завершиться в 2017, зараз йде процес створення колекції".

Значне місце в новому музеї буде відведено творам живопису. Проте, як уточнив Андрєєв, там будуть представлені і інші напрямки мистецтва. Зокрема, передбачається відкрити школу для молодих художників, музичну студію і концертний зал.

Теми

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.