Спецпроект

Музей мадам Тюссо чотири рази увічнив у воску Уїтні Х'юстон. ФОТО

У Нью-Йорку з'явилися відразу чотири воскових копії популярної виконавиці Уїтні Х'юстон. Всі фігури охоплюють різні періоди 30-річної кар'єри легендарної співачки.

Про це пише

Музей мадам Тюссо вперше за раз представить таку кількість копій одного артиста. Над створенням воскової Уїтні Х'юстон трудилися останній рік в Лондоні.

Чотири версії Уітні Х'юстон

Нью-Йорк залишить у себе фігуру, при виготовленні якої використовувалася фотосесія співачки до останнього студійного диску 2009 року. Інші копії розподілять по американським відділенням музею: версія 1991 вирушить до Вашингтона, Голлівуд отримає образ 1992 року з фільму "Охоронець" в Лас-Вегас буде передана Уїтні з кліпу 1988 року "I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me)".

Теми

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.