Спецпроект

Стару електростанцію перероблять в музей архітектури за € 100 млн

Паризьке бюро Atelier Zundel Cristea (AZC) нещодавно виграло конкурс проектів перетворення лондонської електростанції Баттерсі на музей архітектури.

Про це пише architector.ua.

Будівля з більш ніж 80-річною експлуатацією розташована на південному березі Темзи в оточенні житлових, промислових і офісних будівель, біля залізничного вокзалу та парку.

Побудована між 1930 і 1955 роками будівля у вікторіанському стилі є прекрасним зразком архітектури, з оригінальними інтер'єрами в стилі ар-деко, з облицюванням з червоної цегли і чотирма бетонними трубами, що підносяться на 103 метри над землею. Колишня електростанція, що працювала на вугіллі, буде перетворена на музей архітектури від Середньовіччя до сучасної епохи.

Лондонська електростанція Баттерсі 

За задумом архітекторів музей повинен стати місцем, яке залучає всі вікові категорії населення, не тільки несе архітектурну інформацію, але і є розважально-культурним центром.

Найбільш примітною особливістю проекту вартістю € 100 млн є атракціон "Гірки" - новий об'єкт, який взаємодіє з існуючою структурою, запрошуючи відвідувачів в подорож по зовнішнім і внутрішнім просторами комплексу.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.