Спецпроект

У Ріо-де-Жанейро відкритий музей сучасного мистецтва

Минулого тижня в Ріо-де-Жанейро відкрився музей сучасного мистецтва Латинської Америки Casa Daros. Він розташувався у відреставрованому особняку XIX століття, побудованому у неокласичному стилі за проектом архітектора Франсішку Жоакіма Бетенкура да Сілва (Francisco Joaquim Bethencourt da Silva).

Про це пише travel.ru.

На реставрацію будівлі пішло 7 років і 30 мільйонів доларів. У результаті на площі 12 тисяч квадратних метрів обладнано декілька виставкових залів, бібліотека сучасної літератури Латинської Америки та конференц-зали для семінарів.

Адреса музею - вулиця Rua General Severiano, 159. До 14 квітня його можна відвідувати безкоштовно, потім вартість квитка для дорослого туриста складе 12 бразильських реалів (менше 200 рублів). Комплекс відкрився виставкою Cantos Cuentos Colombianos, на якій представлені роботи десяти колумбійських художників. Casa Daros в Ріо став єдиною філією швейцарського приватного музею сучасного латиноамериканського мистецтва в Цюріху - найбільшого в Європі сховища робіт майстрів з Латинської Америки.

Теми

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.