Національний музей Бразилії з величезною колекцією згорів у пожежі. ФОТО

Сильна пожежа охопила будівлю Національного музею Бразилії в Ріо-де-Жанейро. Це найстаріша наукова установа країни.

Пожежні намагаються впоратися з вогнем, що вирує у будинку, в якому зібрано понад 20 млн найцінніших експонатів.

У Національному музеї в Ріо-де-Жанейро знаходилися мільйони експонатів, які висвітлювали історію Бразилії та багатьох інших країн.

Фото: REUTERS

 

Як повідомляє ВВС. Україна з посиланням на бразильську газета Globo, експозиція музею практично знищена.

Інформації про постраждалих поки що немає.

Цього року музей, будівля якого колись була резиденцією португальської королівської родини, відзначив своє 200-річчя.

Пожежа, що спалахнула після закриття музею, поширилася по всій будівлі. Директор музею в інтерв'ю бразильському телебаченню назвав пожежу "культурною трагедією".

У цьому музеї були виставлені тисячі експонатів, що розповідають про історію Бразилії та інших країн, в тому числі й експонати з Давнього Єгипту.

Національний музей Бразилії відзначив 200-ліття цього року

Фото: REUTERS

 

Музей заснував в 1818 році король Португалії Жуан VI. У ньому знаходилася одна з найбільших в Америці колекцій мінералів, скам'янілостей, мумій, індіанського посуду.

Експозиція включала важливі для науки знахідки – кістки динозавра та скелет давньої жінки, яким було 12 тисяч років. Це найдавніший скелет людини, коли-небудь знайдений на американському континенті.

Працівники музею говорять, що всередині музей "переважно знищений"

Фото: REUTERS

 

Один зі співробітників музею повідомив журналістам, що керівники закладу намагалися забезпечити фінансування "достатніх" ресурсів для збереження музею, який стикнувся з великими труднощами.

Бібліотекар музею Едсон Варгас да Силва повідомив місцевим ЗМІ, що у будівлі були дерев'яні підлоги та багато речей, які полум'я могло охопити миттєво, наприклад паперові документи.

Причина пожежі поки не з'ясована. Як повідомляється, співробітники музею раніше неодноразово скаржилися на скорочення фінансування.

Президент Бразилії Мішел Темер написав в Twitter, що сьогодні сумний день для всіх бразильців. "Цінність нашої історії неможливо оцінити збитком, нанесеним будівлі", - додав президент.

"Втрачені 200 років роботи, досліджень та знань", - написав Мішел Темер.

Нагадуємо, що в ніч на 11 червня на Івано-Франківщині згоріла  найбільша дерев'яна церква в Галичині.

У середині квітня на Харківщині згоріла садиба Шидловських XVIII ст.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.