Спецпроект

Осколки челябінського метеорита виставлять у музеї Чикаго

Музей природної історії в Чикаго отримав в дар від колекціонера осколки метеорита, що впав на Південному Уралі.

Про це пише rg.ru.

Террі Будро, один з відомих у світі колекціонерів метеоритів, організував поїздку в Росію групи дослідників, які і привезли в США уламки небесного тіла. "Ми всі створені з однієї і тієї ж речовини. Ми всі створені із зірок. Це наше повернення назад", - заявив представник геологічного відділення музею.

Відвідувачі музею зможуть побачити 240 осколків метеорита.

Метеорит, який розпався на дрібні частини, більшість з яких впало на територію Челябінської області, колись був частиною великого астероїда, потім він від нього відколовся. А близько 10 мільйонів років тому в нього врізалося інше космічне тіло. За оцінками вчених, маса метеорита становила близько 10 тисяч тонн, діаметр - 18-20 метрів. Потрапивши в атмосферу Землі, близько 90 відсотків маси метеорита розпорошилося і приблизно 10 тонн впало на Землю.

Теми

Справа капітана. За що сидів легендарний «динамівець» Костянтин Щегоцький

У різноманітних рейтингах найкращих українських футболістів усіх часів неодмінно буде це ім’я — Костянтин Щегоцький. Улюбленець київських уболівальників 1930-х, капітан «Динамо», перший в Україні гравець-орденоносець — це все про нього.

«Не Арґус, ні Гелена, ні Марія Маґдалена»: вибираємо та їмо сир по-середньовічному

Середньовічна кухня – це не лише екстравагантні страви на кшталт павича, міног чи лебедя у соусі з власної крові. Якими б дивними не видавались нам інколи люди середньовіччя, їх меню не надто відрізнялось від нашого. Пропонуємо вам уривок, де історикиня й авторка книги «Від бобра до фазана: їжа західноєвропейського Середньовіччя» Стефанія Демчук розповідає про шлях на середньовічний стіл сиру, без якого і сьогодні ми не можемо уявити свою повсякденність

«Польська» ідентичність і російське самодержавство

У перші десятиліття ХІХ століття Санкт-Петербург негласно визнавав польський характер Правобережної України, як і всіх інших територій, анексованих у Речі Посполитої. Чиновники найвищого рангу навіть використовували відповідну термінологію на кшталт: "польські губернії" чи "польські землі", причому як в усному мовленні, так і в офіційному діловодстві. Після Листопадового повстання 1831 – 1832 років ситуація кардинально змінилася: російське самодержавство розпочало тотальний наступ на "польську" ідентичність. Комплекс заходів, до якого протягом наступних десятиліть вдалася російська влада, без перебільшення, можна назвати репресіями в економічній, релігійній і гуманітарній сферах. Йдеться про русифікацію польської культури, переслідування католицької церкви, політичний тиск, заборону освіти рідною мовою, декласацію та асиміляцію шляхти.

«Чорна неділя» села Клюськ. Без білих плям

Велика трагічна історія України часів Другої світової війни складається з маленьких трагедій сіл, селищ, містечок. Без втрати невинних людських життів на території Волині не обійшлось в жодному з населених пунктів. Не оминула трагедія і невеличке мальовниче село Клюськ, розташоване в 20-ти кілометрах від Ковеля.