Спецпроект

У Великобританії побудують музей і бібліотеку Тетчер

У Великобританії айближчим часом будуть побудовані музей Маргарет Тетчер, а також бібліотека її імені, яку будуть використовувати як навчальний центр.

Про це пише "День".

На будівництво планують витратити близько 15 млн фунтів. Ці кошти хоче зібрати консервативна група "ЦВФ", яка була заснована прихильниками екс-прем'єра ще в 1991 році.

"Ця бібліотека буде являти собою символ дивовижного життя Тетчер та її досягнень на благо британського народу, - йдеться в офіційній заяві організації. - Цим меморіальним комплексом ми говоримо "спасибі" екс-прем'єру і сподіваємося, що він сприятиме збереженню її спадщини".

За словами голови проекту Бена Еліота, ідея будівництва навчального центру виникла після створення в США аналогічної Президентської бібліотеки одного з найбільш близьких союзників Тетчер - американського президента Рональда Рейгана. "Ми сподіваємося, що в першу чергу це місце буде залучати учнів різного віку, які зможуть відкрити для себе щось нове в житті та політичній філософії баронеси", - розповів Елліот.

Трагедія і спекуляції. Що саме сталося 11 липня 1943 року на Волині?

Перебільшена кількість нападів на польські села стала хибним засновком, з якого зроблено висновок про масштабну операцію по всій Волині. А звідти зроблено висновок про існування наказу, що приписував цілковите знищення поляків, етнічну чистку.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.