Спецпроект

У Волгограді відкрився Музей цікавих наук Ейнштейна

У День сміху в Волгограді відкрився унікальний Музей цікавих наук Ейнштейна. Тут представлені 100 захоплюючих експонатів, які пояснюють суть законів фізики, природних явищ і оптичних ілюзій.

Про це пише volgograd.kp.ru.

Відвідувачі музею зможуть стати не тільки учасниками, але й творцями справжнього дива природи і техніки. Тут кожен може доторкнутися до "блискавки", побувати всередині мильної бульбашки, зібрати міст без цвяхів і змусити "закипіти" холодну воду. Підняти в повітря не тільки маму, але й справжній автомобіль тут під силу навіть малечі. У чоловіків є шанс на хвилину стати вагітною жінкою і відчути на своїй шкурі тяжкість жіночих принад. А ще побувати "головою професора Доуеля", полежати або посидіти на цвяхах, як справжній йог, зрозуміти, як влаштовано піаніно, і побачити ще багато чого цікавого.

Навіть у вбиральні тут нудьгувати не доведеться.

Тепер закони фізики стануть ближчими і зрозумілішими не лише дорослим волгоградцям, але і дітворі. Причому знайомство зі складною наукою тут буде приємним і веселим. 500 квадратних метрів чудес чекають на вас щодня, двері музею відкриті для відвідувачів з 10.00 до 20.00.

Теми

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.