Спецпроект

Флеш-моб - дивовижна реклама музею в Амстердамі. ВІДЕО

З нагоди відкриття відреставрованого Державного музею Нідерландів у його стінах провели акцію, присвячену головному артефакту Rijksmuseum - картині Рембрандта "Нічна варта".

Як ІП вже повідомляла, в Нідерландах після десятирічної реконструкції офіційно відкрито Державний музей - Rijksmuseum. В урочистій церемонії взяла участь королева Беатрікс, яка, виголосивши промову перед 10-тисячним натовпом, повернула золотий ключ.

Після реставрації тільки один з восьми тисяч експонатів зайняв своє колишнє місце - картина "Нічна сторожа" Рембрандта, яка є головним артефактом експозиції.

 "Нічна варта"

З нагоди відкриття музею в його стінах було проведено флеш-моб, присвяченій "Нічній варті". Це вірусне відео зі слоганом "Наші герої повернулися!" стало чудовою рекламою Rijksmuseum:

Державний музей є однією з основних туристичних визначних пам'яток Амстердама. Він заснований в 1808 році братом Наполеона I, королем Голландії Луї Бонапартом. Більшу частину художньої колекції музею складають роботи голландських майстрів XV-XIX століть, зокрема, Рембрандта, Яна Стена, Яна Вермеєра та інших.

"Нічна варта" - усталена назва однієї з найвідоміших картин Рембрандта "Виступ стрілецької роти капітана Франса Баннінга Кока і лейтенанта Віллема ван Рейтенбюрга", написаної у 1642 році на замовлення громадської міліції Амстердама. З 1885 року - у Державному музеї.

Дивіться також інші матеріали за темою "Реклама"

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.