ЯНУКОВИЧ ВИМАГАЄ ВПОРЯДКУВАТИ ПАМ'ЯТНИКИ ГЕРОЯМ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ

Президент Віктор Янукович наголосив на необхідності приведення в порядок всіх пам'ятників воїнам Великої Вітчизняної війни (ВВВ).

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"Ми зобов'язані забезпечити облаштування усіх меморіалів і пам'ятників загиблим воїнам, які є, практично, у всіх населених пунктах країни", - сказав Янукович на засіданні організаційного комітету з підготовки до відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників і 70-річчя перемоги у ВВВ.

За словами президента, багато з цих пам'яток реставруються, знаходяться в ремонті. "Слід забезпечити їх належний догляд і збереження від руйнувань, запобігти від актів наруги і вандалізму", - підкреслив глава держави.

Крім того, Янукович вважає за необхідність прийняття в регіонах програм з пошуку і впорядкування поховань жертв війни, з забезпеченням належного фінансування цих робіт.

Президент також звернув увагу учасників оргкомітету на активізацію пошукових робіт, наведення порядку в даній сфері.

"Безумовно, до роботи встановлення імен загиблих і зниклих без вісті необхідно активно залучати учнівську та студентську молодь, громадські та пошукові організації. Це важливо також в контексті посилення патріотичного виховання молодого покоління", - зазначив глава держави.

На його думку, українська молодь повинна стати активним і безпосереднім учасником заходів з підготовки та відзначення історичних подій, пов'язаних з перемогою у ВВВ.

Янукович також закликав чиновників не бути байдужими до проблем ветеранів ВВВ.

"Байдужість неприпустимо, невиконання заходів у будь-якому вигляді будемо карати. Я кажу відверто. Ми не допустимо того, щоб будь-які рішення, які ми приймаємо в організаційному комітеті виконувалися під палиці", - сказав президент.

За його словами, виконавці які не розуміють значущості цього питання не повинні працювати в органах виконавчої влади.

"Хай ідуть займаються бізнесом і фільми знімають різні, щоб погратися в політику. Це зараз, як кажуть, модно", - зазначив президент.

Як можна зрозуміти з сайту голови держави, йшлося саме про Велику вітчизняну, а не про Другу світову війну.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.