Спецпроект

У Ватикані знайдено перше зроблене європейцем зображення індіанців

В апартаментах понтифіка Родріго Борджіа була знайдена фреска "Воскресіння Ісуса", на створення якої художника надихнуло відкриття Колумбом Америки.

Про це пише world.fedpress.ru.

Учені визнали, що індіанці на фресці були зображені європейським художником вперше в історії мистецтва.

Фреска була написана в 1494 році італійським художником Пінтуріккьо. При реставрації фахівці знайшли під 500-річним шаром бруду на задньому плані оголених людей з пір'ям на головах.

Директор музейного комплексу Антоніо Паолуччі зауважив, що за два роки до створення фрески мореплавець Христофор Колумб відкрив Америку. Хоча подорож спонсорувалося Іспанією, відкриття нового материка вкрай зацікавило тодішнього Папу римського Родріго Борджіа.

Теми

Година папуги. Сумне Різдво

Комусь із бранців Козельська безіменний дух здавався недостатньо авторитетним. То врешті-решт табором пішла нова мода: викликати дух маршала Юзефа Пілсудського. Добєслава Якубовіча дух «Діда» засмутив: «Адже на питання, у кого ти мешкаєш, дух Пілсудського надав прізвище: Кєрсновські чи Кєрнойські. Мене це непокоїть, багато думав про це різне недобре».

Ян Палах: Смолоскип №1

Лібуше Палахова, продавчиня магазину в невеличкому містечку Вшетати, після робочого дня прийшла додому й увімкнула радіоприймач. Був звичайний будній день, 16 січня 1969 року. По радіо передали дивну звістку: у Празі «студент філософського факультету Я. П. вчинив самоспалення». «Який жах…» подумала пані Лібуше але не надала цьому повідомленню надмірної уваги. Ранковим потягом вона мала їхати до Праги на зустріч з сином – Яном Палахом, щоб піти по магазинах і вибрати йому капелюха.

Останній Шухевич

12 січня відзначають День українського політв’язня – як згадку про масштабні арешти українських дисидентів 1972 року. З цієї нагоди ІП публікує інтерв’ю з Юрієм Шухевичем – одним із «могіканів», що відбув в радянських ув’язненнях 36 років.

Антиалкогольна діяльність ОУН та УПА

"Українська молоде! Ворог штовхає нас до п'янства, бо хоче зробити з нас безвольних слухняних рабів. Україна вимагає від нас перестати пити горілку, бо хоче, щоб ми були здорові і служили свойому народу. Зробімо так, як вимагає від нас Україна. Зірвемо з пиятиками!"