Спецпроект

У Ватикані знайдено перше зроблене європейцем зображення індіанців

В апартаментах понтифіка Родріго Борджіа була знайдена фреска "Воскресіння Ісуса", на створення якої художника надихнуло відкриття Колумбом Америки.

Про це пише world.fedpress.ru.

Учені визнали, що індіанці на фресці були зображені європейським художником вперше в історії мистецтва.

Фреска була написана в 1494 році італійським художником Пінтуріккьо. При реставрації фахівці знайшли під 500-річним шаром бруду на задньому плані оголених людей з пір'ям на головах.

Директор музейного комплексу Антоніо Паолуччі зауважив, що за два роки до створення фрески мореплавець Христофор Колумб відкрив Америку. Хоча подорож спонсорувалося Іспанією, відкриття нового материка вкрай зацікавило тодішнього Папу римського Родріго Борджіа.

Теми

Перше міністерство здоров’я України

На початку травня 1918 року Гетьман Павло Скоропадський розпорядився створити Міністерство народного здоров’я та опіки. В УНР часів Центральної Ради такого міністерства не було. Медико-санітарна справа раніше перебувала у відомстві Міністерства внутрішніх справ, а потім окремого департаменту при уряді

Подвійне життя КҐБіста Заваригіна: чи міг чекіст співпрацювати з ОУН?

Павло Заваригін бореться з українськими повстанцями на Тернопільщині та робить непогану кар'єру. Але в якийсь момент все починає йти не так, і врешті решт чекіст стріляє собі в голову. Збереглися спогади, згідно яких Заваригін насправді став агентом ОУН. Чи не цим пояснюється самогубство?

Як виглядає бункер на випадок ядерної війни під Херсонською ОДА

Це на всіх працівників обкому розраховувалося? — Ні, не на всіх, у разі удару рятується тільки керівництво. Вони спускаються в бункер, а решта гинуть.

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.