Спецпроект

У Ватикані знайдено перше зроблене європейцем зображення індіанців

В апартаментах понтифіка Родріго Борджіа була знайдена фреска "Воскресіння Ісуса", на створення якої художника надихнуло відкриття Колумбом Америки.

Про це пише world.fedpress.ru.

Учені визнали, що індіанці на фресці були зображені європейським художником вперше в історії мистецтва.

Фреска була написана в 1494 році італійським художником Пінтуріккьо. При реставрації фахівці знайшли під 500-річним шаром бруду на задньому плані оголених людей з пір'ям на головах.

Директор музейного комплексу Антоніо Паолуччі зауважив, що за два роки до створення фрески мореплавець Христофор Колумб відкрив Америку. Хоча подорож спонсорувалося Іспанією, відкриття нового материка вкрай зацікавило тодішнього Папу римського Родріго Борджіа.

Теми

Битва за Шостку 1918 року

Шість діб, з 2 по 8 квітня 1918 р., шосткинці билися з більшовицькою Особливою армією Ремньова. Билися з тими самими петроградськими загонами матросів, що 29 січня 1918 р. вбивали київських студентів під Крутами. Шосткинські робітники ціною своїх життів зберегли пороховий завод для Української держави.

Антон Дробович: Гри в одні ворота не буде

Розмова з Антоном Дробовичем, головою Українського інституту національної пам’яті (УІНП) про польсько-українські відносини, спільні плани та проекти, виклики на новій посаді, а також про те, кого він вважає героями України. Інститут Антон Дробович очолив у грудні 2019 року, після того, як виграв конкурс, попереднім керівником був Володимир В’ятрович.

Луцьк в окупації: побороти епідемії й вижити!

Луцьк – одне з перших українських міст, яке було окуповане вермахтом вже надвечір 25 червня 1941 року. Нова окупація приносить не тільки усі «принади» нацистського режиму, але й епідемії

Як і чому вікінги опинилися у Західній Україні

Як тут опинилися скандинави? Вони були важливою частиною державного апарату Русі, особливо в період правління князя Володимира. З літопису відомо, що Володимир був змушений тікати у Швецію після невдачі у міжусобній війні. Звідти він повернувся із армією варягів, які допомогли відвоювати спадщину.