"РЕГІОНАЛ" ХОЧЕ ВЕЛИЧЕЗНИЙ ХРАМ НАД ДНІПРОМ. Фото

На честь 1025-річчя хрещення Русі громадська організація "День Хрещення Русі" збирається звести храмовий комплекс із діорамою біля пам’ятника засновникам Києва на території Старонаводницького парку.

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на члена правління ГО Олексія Омельяненка - депутата Київради, голови столичної фракції Партії Регіонів.

"Регіонал" заявляє, що комплекс матиме "духовно-просвітницьку місію", тут можна буде "відчути атмосферу, яка була під час хрещення нашого народу".

 Макет храму з купальнями. Джерело: УНІАН

"Основна ідея комплексу практично така сама, як в Єрусалимі - ви знаєте, там кожен може прийти і поринути у води річки Йордан, щоб відчути себе в ситуації під час хрещення Христа", - зазначив Омельяненко.

Храмовий комплекс планується розташувати за кількадесят метрів від монументу Либеді і її братам

Будівництво храмового комплексу здійснюється з ініціативи президента України Віктора Януковича, наголосив "регіонал". Президенти Росії та Білорусії було запрошено взяти участь у спорудженні комплексу та святкуванні.

Планований вигляд храмового комплексу

Як відомо, цього року проводитимуться урочистості 1025-річчя хрещення Русі в Україні, Білорусії та Росії.

У 2011 році "регіонал" Юрій Мірошниченко пропонував до 1025-річчя хрещення Русі створити Національний православний комплекс на території Десятинної церкви Х ст.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.