Спецпроект

У Хорватії випустили путівник "по всіх музеях" країни

У Загребі представлений "Путівник хорватськими музеями і колекціями".

Це перше повне видання такого роду, воно включає в себе 300 музеїв, виставок і колекцій із загальним фондом майже 7 млн ​​предметів, пише donbass.ua.

Путівник опублікований Музейним документаційним центром (МДЦ) країни.

"16 років ми працювали над виданням, в ньому зібрано майже 200 років музейного мистецтва Хорватії. Це популярний спосіб представити скарби наших музеїв ", - заявила головний редактор путівника Вишня Згага.

Очікується, що цього року "Путівник по хорватським музеям і колекціям" буде переведений англійською.

У виданні музеї згруповані по регіонах, жупаніях і містах Хорватії. Путівник включає 600 фотографій, дані про колекції, адреси, час роботи музеїв, веб-адреси, вартість квитків, схеми проїзду і т.д.

Вказано в книзі також спеціальний код QR, який дає можливість доступу на сайт МДЦ та отримання додаткової інформації за допомогою мобільних пристроїв.

Теми

ГУЛАГівська «одіссея» Патріарха Володимира

18 липня 1995 року спецпризначенці підрозділу «Беркут» битимуть кийками священників та мирян під стінами Софії Київської. Такою буде реакції української влади на бажання поховати у стінах храму українського православного Патріарха Володимира – Василя Романюка. В’ячеслав Чорновіл тоді викрикуватиме, що це “кінець незалежної України…”. «Беркут» і далі робитиме свою справу. Патріарха так і не поховають у храмі, а лише перед його стінами. Ці події ввійдуть в історію, як «чорний вівторок». Та передуватиме їм не менш напружене та сповнене боротьби життя. Історія «одіссеї» Патріарха Володимира концтаборами та тюрмами ГУЛАГу.

Спільний біль. Спільна історія. Дискусія до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Щороку 18 травня в Україні відзначається День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу – згадуються події 1944 року, коли радянський тоталітарний режим насильницьки виселив людей із їхніх рідних земель. Цей день офіційно започаткований тільки 2015 року, а історія та традиції кримських татар досі залишаються загадкою для багатьох українців.

Переможний бій Чорних Запорожців під командою латвійця Карліса Броже

"Гаряче було москалям не так від травневого сонця, як від вогню Чорних пластунів та від влучної стрілянини гарматчиків". 30 травня 1920 року відбувся переможний бій "Чорних запорожців" над більшовиками біля села Вербка поблизу Вінниці

Година папуги. Ґудзики з Харкова

Станіслав Мікке вчепився у київського прокурора Андрія Амонса: "Хто це зробив?!" Більшість могил мала дивну рису — сліди від величезних бурів: земля була перемішана із перемеленими людськими кістками, зітлілим одягом та металевими ґудзиками. Подекуди траплялися великі грудки якогось білого хімікату.