Спецпроект

В Гватемалі готуються будувати Музей майя

У Гватемалі ось-ось розпочнеться будівництво Музею майя Америки, який за розрахунками місцевої влади повинен залучити в країну безліч нових туристів.

Про це пише donbass.ua.

Як повідомив директор Гватемальського інституту туризму Педро Дучес, експозиційний центр буде зведений на державні кошти за участю приватного сектора.

Будівництво музею обійдеться країні приблизно в 70-100 мільйонів доларів. Його експозиції будуть присвячені виключно народові майя, і напевно привернуть велику увагу туристів, вважає Дучес.

Директор інституту туризму висловив жаль, що в Гватемалі, "яка є справжнім серцем світу майя", до цих пір не існує музею, що розповідає про важливість стародавньої цивілізації та її багату культуру. За його словами, експозиційний центр "буде такого ж рівня, як знамениті музеї, що діють у таких країнах, як Іспанія, Франція або Великобританія".

Відкриття Музею майя "залучить в країну додатково понад 300 тисяч туристів на рік, що буде приносити в казну республіки понад 225 мільйонів доларів", вважає Дучес.
Він вказав на важливість для Гватемали розвитку "бездимної індустрії" з урахуванням великої кількості унікальних історичних пам'яток, які існують на її території.

Рік тому в Мексиці, в столиці штату Юкатан - місті Меріда - відкрився Великий музей світу майя (Gran Museo del Mundo Maya). До складу першої експозиції увійшло 600 історичних та археологічних предметів.

Міф про "віроломний напад". Документи з архіву СБУ

"Прибулі у прикордонну смугу німецькі солдати [...] розповсюджують чутки, що командування німецької армії має намір захопити Західну Україну [...]. Виступ німецьких військ проти Радянського Союзу має відбутися після закінчення дощів, як тільки встановиться погода"

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.

Антон Дробович: "Пам'ятання — це спротив забуттю"

Інтерв’ю з науковцем, громадським діячем Антоном Дробовичем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Як витримати тиск КДБ і навіть його висміювати? Досвід Натана Щаранського із книжки "Не злякаюся зла"

У травні 2025 році, через майже 40 років з дня написання, книга радянського дисидента Натана Щаранського "Не злякаюся зла" вийшла українською мовою. Уперше вона була надрукована англійською у 1988-му. У передмові до українського видання Щаранський, який за ці роки встиг стати відомим політичним та державним діячем в Ізраїлі, зазначив: в Україні книга повертається до свого початково призначення — допомагати людям у боротьбі.