Спецпроект

Музей-квартира "радянської людини" з'явиться в Новокузнецьку

Музей-квартира "радянської людини" і проводове "радянське радіо" з'являться в районі-пам'ятнику періоду соціалістичної індустріалізації "Соцмісто" в Новокузнецьку Кемеровської області в Росії.

Про це пише ria.ru.

"Музей будемо оформляти саме як квартиру людини "Соцміста". Вона розташована в будинку. Його шлях від тридцятих років до вісімдесятих. Людини, що йде, скажімо так, у світле майбутнє. Зараз збираємо різні експонати епохи по місту, їх надають жителі", - сказав керівник проекту "Соцмістечко - місто мрії" Павло Клепіков.

Восени в Соцмісті, разом з відкриттям музею, в якому зараз йде ремонт, з'явиться "радянське радіо". "Зараз опрацьовуємо концепцію проводового радіо в районі, яке буде оголошувати тільки час в радянському стилі. Наприклад:" У Соцмісті полудень. Жителі Соцмістечка, будьте взаємоввічливими ".

Клепіков також повідомив, що учасники проекту "Соцмістечко - місто мрії" зараз зайняті пошуком радянських скульптур. "Хочемо зробити парк радянської скульптури. У нас є "Сквер комсомольців". Всі радянські скульптури, наприклад,"Піонери","Жінка з веслом", їх треба буде трохи підремонтувати. Поставимо їх в наш сквер ", - заявив керівник проекту.

Він додав, що парк радянської скульптури з'явиться в "Соцмісті" також восени 2013 року.

"Соцмістом" називалася житлова забудова в Новокузнецьку, яку спроектував в 1930-х роках німецький архітектор Ернст Май. Цей район, що складається з 40 будинків, був центром міста, і тут же поклали перший асфальт. Проект "Соцмістечко - місто мрії" покликаний показати життя людини епохи індустріалізації, а також залучити туристів до Новокузнецька.

Теми

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.