Спецпроект

У Петербурзі з'явився Музей влади

Колишній мер Архангельська і творець Музею еротичного мистецтва "Точка G" Олександр Донський відкрив у Петербурзі Музей влади. Новий культурний простір розташувався на Невському, 20. Тепер там будуть виставляти різні артоб'єкти на політичну тему, в основному картини.

Про це пише spb.mk.ru.

Перша експозиція, яку вже можна побачити, складається з картин Костянтина Алтуніна, який малює портрети відомих політиків. Спеціально до саміту G20 художник підготував епічне полотно з Володимиром Путіним в російській косоворотці і з ручним ведмедем; Ангелою Меркель, яка подає пиво в образі баварської офіціантки; Француа Олландом, який розмахує гей-прапором.

У колекції музею є й інші ідейні вожді і президенти. Ленін, Дзержинський, Сталін, Брежнєв, Горбачов, Єльцин мирно уживаються в трьох залах нового музею.

Планується, що у вересні ці роботи продадуть на аукціоні, а після повністю змінять експозицію. Адміністратори музею підкреслюють, що готові до співпраці з молодими і не дуже художниками, які творять на тему політики.

Теми

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.