Спецпроект

Музей Тавриди підготував сюрприз главі дому Романових

Центральний музей Тавриди в Сімферополі представить главі імператорського дому Романових Великій княгині Марії Володимирівні, яка найближчими днями буде знаходитися з візитом в Україні, хід реконструкції рельєфної карти Південного берега Криму, яка належала цесаревичеві Олексію.

Про це пише ukrinform.ua.

Карта являє собою півтораметрову конструкцію на дерев'яній основі, виготовлену з пап'є-маше. Раритет має безперечну історичну та культурну цінність.

"Ми продемонструємо рельєфну карту Південного берега Криму, що знаходилася раніше в класній кімнаті Лівадійського палацу, де займався Олексій. У радянський час вона була дуже сильно пошкоджена, але зараз відновлюється нашими фахівцями ", - повідомив генеральний директор музею Андрій Мальгін.

Крім того, в ході візиту Велика княгиня огляне золоту комору музею, а також нагородить учасників дитячого конкурсу художніх робіт, що проводився в Криму до 400-річчя Будинку Романових.

З 19 по 23 вересня планується візит до Криму глави Російського імператорського дому Романових Великої княгині Марії Володимирівни.

Передбачається, що в колишній літній резиденції російських імператорів - Лівадійському палаці в Ялті - відбудеться урочистий прийом на честь 400-річчя Будинку Романових, який відвідають 39 представників аристократичних родин і королівських будинків Європи.

Теми

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.