Спецпроект

У Москві з'явиться музей живої історії. ФОТО

У 2014 році найстаріше торгове та дипломатичне представництво в Москві - Англійське подвір'я - чекає масштабна реконструкція, яка торкнеться не тільки будівлі і експозиції, а й концептуальної складової музею.

Про це пише izvestia.ru.

В оновленому подвір'ї, яке розташоване в Заряд'ї, з'являться мультимедійні екрани, старовинні предмети купецького побуту, а також "господарі двору" - наукові співробітники в історичних костюмах, які доповнять атмосферу будинку шекспірівських часів.

На ремонтно-реставраційні роботи місто готове витратити понад 70 млн рублів. Заміна експонатів коштуватиме близько 2 млн рублів.

"Англійське подвір'я" в Москві

Виготовлення експонатів вже почалося. Усього їх буде близько 250. Це історичні реконструкції та точні копії предметів побуту англійського купецтва XVI століття - епохи Великих географічних відкриттів, створені за зразками, що збереглися в російських і англійських музеях. Їх виготовлять як у російських, так і в британських майстернях.

Інтерактивні програми проходитимуть по кілька разів на день залежно від потоку відвідувачів. На відміну від класичної експозиції люди зможуть доторкнутися до предметів старовини та навчитися ними користуватися.

На прилеглій до музею території планується розбити невеликий англійський садок епохи Відродження, поряд з російським аптекарським городом, типовим для XVII століття.

Особняк, в якому знаходиться музей, було закладено наприкінці ХV століття, а з 1556 року він перейшов у володіння дипломатичного представництва англійців в Росії. Перша експозиція музею була створена в 1994 році до приїзду до Москви з візитом англійської королеви Єлизавети II.

Теми

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."