Спецпроект

Пушкінський музей покаже роботи Юдашкіна

У Російському Державному музеї образотворчих мистецтв (ДМОМ) імені Пушкіна відкрилася виставка костюмів знаменитого російського модельєра Валентина Юдашкіна. Всі наряди кутюр'є, за задумом, органічно поєднуються з епохами, представленими в різних залах музею.

Про це пише dni.ru.

Більше 70 суконь і костюмів виставлені майже в кожному залі другого поверху музею. Колекція модельєра показується в постійній експозиції - костюми органічно поєднуються з нею, тим самим дозволяючи краще зрозуміти ідею художника.

Твори Юдашкіна зберігаються в Державному історичному музеї в Москві, Метрополітен- музеї в Нью-Йорку, паризькому Луврі, Каліфорнійському музеї моди.

"Пушкінський музей для мене - джерело натхнення, і ми представляємо навіть не виставку, а арт-проект, - сказав Валентин Юдашкін. - Ми готували його півтора року. Нам довелося переглянути архіви музею Будинку моди, щоб вибрати ті роботи, які відповідали б постійної експозиції не тільки за формою, але співвідносилися б за кольором і образом" .

У залі Грецького мистецтва епохи класики представлена ​​колекція суконь , виконаних у стилі давньогрецьких тунік . Традиції епохи еллінізму знайшли відображення в силуетних лініях, декоративних елементах і чітко промальованих драпіруваннях костюмів. У той же час золоте і срібне шиття і східні парчеві тканини стали основними елементами нарядів, виконаних у "візантійській" традиції. Майстер представив і сучасні версії жіночого костюма епохи готики, які втілилися в подовжених сукнях з довгим шлейфом.

У залі Італійського та Іспанського мистецтва XVII - ХVIII століть на тлі полотен Мурільо, Сурбарана і Луїджі Креспі виставлена ​​серія суконь з драпіруваннями, схожих з костюмами в стилі бароко. У залах мистецтва Франції XVIII - першої половини XIX століть розміщені костюми з куполоподібними крінолінами і корсетами в стилі Людовика XV, подібних тим, що зображені на полотнах Ніколя Ланкре.

Теми

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."