Путін сприяє відкриттю пам'ятнику царю на Харківщині

Громадські організації збираються відкрити пам'ятник російському імператорові Олександру III на Харківщині.

Про це повідомляють "Українські новини".

Громадські організації "Благодійний фонд "Відродження культурної спадщини" (Росія) і "Русь триєдина" (Харків) мають намір відкрити пам'ятник Олександру III біля залізничної платформи Спасів Скит (Зміївської район Харківської області) 30 жовтня.

За словами глави правління російського фонду Олександра Паніна, відкриття пам'ятника присвячено святкуванню 400-річчю дому Романових і 125-річчю катастрофи біля нинішньої платформи Спасів Скит поїзда, на якому їхала царська сім'я.

"Цей пам'ятник перший, котрий ми будемо відкривати на території України", - зазначив Панін.

Він також зазначив, що установку пам'ятника підтримав президент Росії Володимир Путін, який доручив "Російським залізницям" допомогти із транспортуванням його на територію України.

Пам'ятник виготовлений на заводі в Краснодарському краї із залізобетону, покритий бронзою, повідомляє агентство.

Царський поїзд, що прямував із Криму в Санкт-Петербург, зазнав катастрофи 30 жовтня 1888 року (17 жовтня за старим стилем). Під час катастрофи постраждали 68 осіб, з них 21 загинула. Імператор та його сім'я не постраждали.

Причини масового полисіння дітей у Чернівцях влітку 1988 року

Взятися за написання цієї статті спонукали мене публікації, у яких протягом 30 років після трагедії, що зачепила багатьох чернівчан, продовжують поширювати брехню про причини масового полисіння у Чернівцях. І найголовніше, що змусило це зробити - передчасний відхід у вічність мого колеги по роботі та товариша - Анатолія Галіна, який у часи тоталітарного режиму не побоявся піти проти системи, завдяки зусиллям якого стали відомі справжні причини полисіння у Чернівцях влітку 1988 року.

"Редактор" Василь Мудрий і його "Діло"

У списку тих, кого дуже хотіли завербувати в 1930-ті роки працівники НКВД СССР, був тодішній голова Українського національно-демократичного об'єднання – найпотужнішої західноукраїнської парламентської партії і головний редактор найстарішої української галицької газети "Діло" Василь Мудрий.

Як Роман Шухевич-"Щука" тричі березневу Тису перепливав

Роман Шухевич був чудовим плавцем, чемпіоном українських національних змагань з плавання. У нього була цивільна мрія – до 40-річчя переплести протоку Ла-Манш. Готувався, тренувався, багато плавав. Але на практиці – довелось боротись з окупантами й тричі долати Тису. Не для того, щоб втекти від відповідальності. А для того, щоб виконати свій обов'язок вояка, борця за незалежну й соборну Україну.

Яким був радянський лад? Судження історика

Деякі експерти пов'язують оптимістичні для нас перспективи в російсько-українській війні з відходом Владіміра Путіна від влади. Однак він є надто пересічною фігурою, яка не заслуговує сполученого з нею терміну "путінізм". Ми повинні усвідомити самі і переконати союзників у тому, що Російська Федерація являє собою екзистенційну загрозу для всіх народів, які потрапили в орбіту Кремля. Конкретна фігура очільника російських панівних кіл – справа другорядна. Ця країна готова порушувати встановлений світопорядок за будь-яких умов.