Спецпроект

Музей Міланського кафедрального собору відкриється 4 листопада

Великий музей Міланського кафедрального собору та бібліотека його архівів відкриються в Італії 4 листопада.

Про це пише ria.ru.

Кілька століть скарби і архіви Міланського собору зберігалися безпосередньо в церковній будівлі, проте тепер вони переїхали в спеціальні музейні приміщення. Виступаючи на презентації нового музею Калою підкреслив, що ця подія має особливе значення напередодні виставки ЕКСПО- 2015 у Мілані, а також 1700-й річниці Міланського едикту імператора Костянтина. 

Великий музей відкриється для відвідувачів 4 листопада в будівлі Королівського палацу, переданого собору адміністрацією міста і повністю відреставрованої силами Фонду по розробках проектно-архітектурної майстерні Гуїдо Каналі. Експозиція предметів культу і творів мистецтва налічує 13 тематичних розділів і розміститься в 27 залах на площі понад 2 тисячі квадратних метрів.

"Бібліотека архівів і фотоматеріалів фонду за збереження спадщини Міланського собору" включає понад півмільйона джерел з XIV століття до теперішнього часу.

Теми

Список розстріляних українців у Сандармоху

5 серпня 1937 року вступила в дію постанова Політбюро ЦК ВКП(б) «Про антирадянські елементи». Розпочалася наймасовіша за всю радянську епоху «чистка» суспільства від реальних та потенційних опонентів владі, від елементів, які «не годилися для будівництва комунізму». Теоретичне обґрунтування цих заходів здійснив новий нарком НКВД Ніколай Єжов, а вдосконалив особисто Сталін.

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.

Винуватці Абхазької війни

Ця війна забрала життя близько 4000 людей з абхазької сторони та близько 12-15 тисяч з грузинської. Понад 300 тисяч мешканців Абхазії, переважно грузини, стали біженцями. В їх будинках зараз живуть абхази. Вони продають ці будинки громадянам Росії як свою власність. І це, здебільшого, вина трьох людей