Здається квартира, де в часи соціалізму жила Ангела Меркель. ФОТО

Квартиру, в якій у соціалістичній Німеччині жила нещодавно переобрана канцлер ФРН Ангела Меркель, можна зняти через сайт оренди нерухомості AirBnB за 55 євро на добу.

Про це повідомляє Смак подорожника.

Йдеться про двокімнатну квартиру площею 55 "квадратів", де Меркель прожила чотири роки - з 1986-го по 1990-й. Господиня на ім'я Лене здає "історичне" житло від 55 євро на добу за людину.

Саме в цій квартирі Меркель застала падіння Берлінської стіни. А раніше в цей період товариш Меркель працювала в Центральному інституті фізичної хімії при Академії наук НДР, захистила там дисертацію, а також отримувала перший політичний досвід у молодій партії "Демократичний прорив" (займала там посади адміністратора ЕОМ, референта при голові, прес-секретаря).

Після падіння стіни Меркель перебувала в лавах "Альянсу за Німеччину" і була (у 1990 році) заступником прес-секретаря голови Ради міністрів НДР Лотара де Мезьєра, звинуваченого в роботі на "штазі".

 Лотар де Мезьєр і Ангела Меркель на прес-конференції в Берліні. 1990 рік

У жовтні того є року Східна і Західна Німеччини об'єдналися. А вже у грудні 1990-го вона, перейшовши у "західну" консервативну партію ХДС, виграла вибори на окрузі і стала депутатом бундестагу ФРН.

"Квартира Меркель" розташована у будинку на вулиці Шенхаузер-аллее, 104. Це головна "артерія" берлінського району Пренцлауер-Берг.

Уздовж Шенхаузер-аллее пролягає надземна частина берлінської лінії метро U2, збудована у 1910-х роках. Будинок 104 - ліворуч

З часів соціалістичної Німеччини квартира - та й весь дім - змінилася. Тут постелили нову ламіновану підлогу, осучаснили кухню й ванну, а старі меблі зразка НДР замінили на дивани, крісла й тумби IKEA.

Вітальня у колишній квартирі фрау Меркель

Однак людина з хорошою уявою може уявити, як у листопаді 1989 року 35-річна Ангела, ввімкнувши телевізор, помітила біжучий рядок із терміновою новиною. Того дня, 9 листопада, впала Берлінська стіна і змінився весь хід історії Німеччини.

Ще одна фотка часів Німецької демократичної республіки

Квартиру на Шенхаузер-аллее Меркель винаймала сама. Із першим чоловіком, Ульріхом Меркелем, уроджена Ангела Доротея Каснер розлучилася ще в 1981 році. У 1984-му Ангела стала зустрічатися з хіміком Йоахімом Зауером, який на той час іще перебував у шлюбі. Одружилися вони у грудні 1998-го.

Дивіться також:

Вдова Хонеккера: "Те, що НДР не існує - велика трагедія"

1989: люди, з яких почалося падіння Берлінського муру. ВІДЕО

У центру Берліну хочуть прибрати пам'ятник Марксу й Енгельсу. ФОТО

Заради елітного житла тихцем зносять рештки кордону між двома Берлінами. ФОТО

Убивця Бандери втік за кордон у ніч побудови Берлінського муру

Інші матеріли за темою "НДР"

Як дипломати УНР у Празі на інформаційному фронті воювали

Інформаційна війна – це, звісно ж, не винахід нинішнього часу. Нам часто здається, що ті інформаційні виклики, перед якими ми стоїмо сьогодні, є унікальними з огляду на нові технології, які приніс початок третього тисячоліття. Частково це правда. Сто років тому не існувало ні телебачення, ні інтернету, ні соціальних мереж. Однак вже існували газети і журнали, які були потужною зброєю впливу на громадську думку і позицію еліт.

Сталева труна на вісім персон

17 лютого 1864 року, сто п'ятдесят сім років тому, підводний човен "Hunley" конструкції Горація Ханлі атакував і потопив паровий шлюп "Housatonic" і це була перша в історії успішна атака корабля з глибини. Не надто тямущі в історії люди приписують Жулю Верну купу передбачень, і в тому числі – мало не винахід підводного човна. Це не так, це дуже сильно не так. Чистих передбачень у Жуля Верна дуже мало, а підводних човнів на той час було збудовано вже з десяток.

«Нормалізація» Ґустава Гусака

«Страх. Зі, страху, що його звільнять з роботи, вчитель навчає в школі речей, котрим не вірить. Зі страху за своє майбутнє, учень їх повторює. Зі страху, що не зможе продовжувати навчання, він вступає в Союз молоді і робить те, що йому наказують. … Зі страху через наслідки, люди беруть участь у виборах, обирають запропонованих кандидатів і роблять вигляд, що вважають це справжніми виборами…». Вацлав Гавел дописав текст, котрий отримав назву «Лист Ґуставу Гусакові». Надворі була весна 1975 року, в Чехословаччині панувала «нормалізація», а її незмінним символом був Ґустав Гусак – президент країни та генеральний секретар ЦК КПЧ. Людина карколомної і неоднозначної долі.

Формула краси. Дерев’яні церкви України: втрачене мистецтво?

Українські дерев'яні церкви – це фольклор, тільки в архітектурі. Збудовані переважно безіменними для нас майстрами на замовлення спільноти, громади села – вони могли бути (а могли не бути) шедеврами, але завжди втілювали народну уяву про красу, про велич, про присутність Бога на землі. Можливо тому знищення храмів більшовиками українці сприймали як саморуйнування. Дерев'яні церкви зникали з різних причин (вогонь і вода, шашель і грибок, занепад громади), але саме насильницька, свідома деструкція була найболіснішою – через неприродність втрати.