Здається квартира, де в часи соціалізму жила Ангела Меркель. ФОТО

Квартиру, в якій у соціалістичній Німеччині жила нещодавно переобрана канцлер ФРН Ангела Меркель, можна зняти через сайт оренди нерухомості AirBnB за 55 євро на добу.

Про це повідомляє Смак подорожника.

Йдеться про двокімнатну квартиру площею 55 "квадратів", де Меркель прожила чотири роки - з 1986-го по 1990-й. Господиня на ім'я Лене здає "історичне" житло від 55 євро на добу за людину.

Саме в цій квартирі Меркель застала падіння Берлінської стіни. А раніше в цей період товариш Меркель працювала в Центральному інституті фізичної хімії при Академії наук НДР, захистила там дисертацію, а також отримувала перший політичний досвід у молодій партії "Демократичний прорив" (займала там посади адміністратора ЕОМ, референта при голові, прес-секретаря).

Після падіння стіни Меркель перебувала в лавах "Альянсу за Німеччину" і була (у 1990 році) заступником прес-секретаря голови Ради міністрів НДР Лотара де Мезьєра, звинуваченого в роботі на "штазі".

 Лотар де Мезьєр і Ангела Меркель на прес-конференції в Берліні. 1990 рік

У жовтні того є року Східна і Західна Німеччини об'єдналися. А вже у грудні 1990-го вона, перейшовши у "західну" консервативну партію ХДС, виграла вибори на окрузі і стала депутатом бундестагу ФРН.

"Квартира Меркель" розташована у будинку на вулиці Шенхаузер-аллее, 104. Це головна "артерія" берлінського району Пренцлауер-Берг.

Уздовж Шенхаузер-аллее пролягає надземна частина берлінської лінії метро U2, збудована у 1910-х роках. Будинок 104 - ліворуч

З часів соціалістичної Німеччини квартира - та й весь дім - змінилася. Тут постелили нову ламіновану підлогу, осучаснили кухню й ванну, а старі меблі зразка НДР замінили на дивани, крісла й тумби IKEA.

Вітальня у колишній квартирі фрау Меркель

Однак людина з хорошою уявою може уявити, як у листопаді 1989 року 35-річна Ангела, ввімкнувши телевізор, помітила біжучий рядок із терміновою новиною. Того дня, 9 листопада, впала Берлінська стіна і змінився весь хід історії Німеччини.

Ще одна фотка часів Німецької демократичної республіки

Квартиру на Шенхаузер-аллее Меркель винаймала сама. Із першим чоловіком, Ульріхом Меркелем, уроджена Ангела Доротея Каснер розлучилася ще в 1981 році. У 1984-му Ангела стала зустрічатися з хіміком Йоахімом Зауером, який на той час іще перебував у шлюбі. Одружилися вони у грудні 1998-го.

Дивіться також:

Вдова Хонеккера: "Те, що НДР не існує - велика трагедія"

1989: люди, з яких почалося падіння Берлінського муру. ВІДЕО

У центру Берліну хочуть прибрати пам'ятник Марксу й Енгельсу. ФОТО

Заради елітного житла тихцем зносять рештки кордону між двома Берлінами. ФОТО

Убивця Бандери втік за кордон у ніч побудови Берлінського муру

Інші матеріли за темою "НДР"

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.

Від символу до імені: у пошуку власних моделей військового цвинтаря

Присвячені невідомому солдату монументи можна знайти у Франції, США, Британії, Канаді та інших країнах умовного Заходу. Зрештою, традиція символічних і цілком реальних могил невідомих солдатів народилася саме у Західній Європі. Асоціація могили невідомого солдата з Радянським Союзом радше пов'язана з зацикленістю політики пам'яті сучасної Росії на Другій світовій війні, ніж із якоюсь особливою прихильністю радянців до невідомих солдатів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.