Здається квартира, де в часи соціалізму жила Ангела Меркель. ФОТО

Квартиру, в якій у соціалістичній Німеччині жила нещодавно переобрана канцлер ФРН Ангела Меркель, можна зняти через сайт оренди нерухомості AirBnB за 55 євро на добу.

Про це повідомляє Смак подорожника.

Йдеться про двокімнатну квартиру площею 55 "квадратів", де Меркель прожила чотири роки - з 1986-го по 1990-й. Господиня на ім'я Лене здає "історичне" житло від 55 євро на добу за людину.

Саме в цій квартирі Меркель застала падіння Берлінської стіни. А раніше в цей період товариш Меркель працювала в Центральному інституті фізичної хімії при Академії наук НДР, захистила там дисертацію, а також отримувала перший політичний досвід у молодій партії "Демократичний прорив" (займала там посади адміністратора ЕОМ, референта при голові, прес-секретаря).

Після падіння стіни Меркель перебувала в лавах "Альянсу за Німеччину" і була (у 1990 році) заступником прес-секретаря голови Ради міністрів НДР Лотара де Мезьєра, звинуваченого в роботі на "штазі".

 Лотар де Мезьєр і Ангела Меркель на прес-конференції в Берліні. 1990 рік

У жовтні того є року Східна і Західна Німеччини об'єдналися. А вже у грудні 1990-го вона, перейшовши у "західну" консервативну партію ХДС, виграла вибори на окрузі і стала депутатом бундестагу ФРН.

"Квартира Меркель" розташована у будинку на вулиці Шенхаузер-аллее, 104. Це головна "артерія" берлінського району Пренцлауер-Берг.

Уздовж Шенхаузер-аллее пролягає надземна частина берлінської лінії метро U2, збудована у 1910-х роках. Будинок 104 - ліворуч

З часів соціалістичної Німеччини квартира - та й весь дім - змінилася. Тут постелили нову ламіновану підлогу, осучаснили кухню й ванну, а старі меблі зразка НДР замінили на дивани, крісла й тумби IKEA.

Вітальня у колишній квартирі фрау Меркель

Однак людина з хорошою уявою може уявити, як у листопаді 1989 року 35-річна Ангела, ввімкнувши телевізор, помітила біжучий рядок із терміновою новиною. Того дня, 9 листопада, впала Берлінська стіна і змінився весь хід історії Німеччини.

Ще одна фотка часів Німецької демократичної республіки

Квартиру на Шенхаузер-аллее Меркель винаймала сама. Із першим чоловіком, Ульріхом Меркелем, уроджена Ангела Доротея Каснер розлучилася ще в 1981 році. У 1984-му Ангела стала зустрічатися з хіміком Йоахімом Зауером, який на той час іще перебував у шлюбі. Одружилися вони у грудні 1998-го.

Дивіться також:

Вдова Хонеккера: "Те, що НДР не існує - велика трагедія"

1989: люди, з яких почалося падіння Берлінського муру. ВІДЕО

У центру Берліну хочуть прибрати пам'ятник Марксу й Енгельсу. ФОТО

Заради елітного житла тихцем зносять рештки кордону між двома Берлінами. ФОТО

Убивця Бандери втік за кордон у ніч побудови Берлінського муру

Інші матеріли за темою "НДР"

Лютнева драма президента Бенеша

За столом в кабінеті президента Чехословаччини на Празькому Граді сидів сивий хворий чоловік. Президенту Едвардові Бенешу було лише 63 роки, проте постійні хвороби і тиск з боку політичних опонентів цілковито виснажили його. Президент щойно підписав призначення нового комуністичного уряду. Його держава, яку він власноруч засновував, будував і за яку бився десятиліттями, провалювалася в морок комуністичної диктатури. І під вироком Чехословаччині стояв його, Едварда Бенеша, підпис. Одного з найбільших демократів в історії центральної Європи ХХ століття.

Панас Мирний у 1917 році. Живий і голодний статський радник

Ні, Панас Мирний не помер у ХІХ столітті. Він та Іван Нечуй-Левицький - два письменники-класики, хто пережив революцію. І хоча його роман "Хіба ревуть воли, як ясла повні" вивчали в школі всі без винятку покоління українців, для більшості цей факт - неабияка новина.

Сергій Гірік: гасла УНР нагадували більшовицькі

Інтерв'ю з кандидатом історичних наук, вченим секретарем Української асоціації юдаїки Сергієм Гіріком

Партії «хамелеони»

В Україні зареєстровано 352 політичних партії. За цим показником вона посідає перше місце в Європі. Однак партії у нас не лише активно реєструються, а й перейменовуються. 44% діючих партій хоча б раз за історію існування змінили свою назву. В останні роки кількість перейменувань партій перевищує кількість нових реєстрацій.