"Знай, де стоїш" - фотоколажі з місць історичних подій. ФОТО

Телеканал History презентував рекламну кампанію "Знай, де стоїш" (Know Where You Stand). В основі проекту - поєднання документальних фотографій iз сучасними знімками, зробленими з тієї ж позиції.

Проект створив американський фотограф Сет Тарас (Seth Taras), повідомляє Kulturologia.

Колажі, отримані в результаті роботи Тараса, виглядають доволі вражаюче.

Ось молодик прогулюється з собакою, можливо, і не підозрюючи, що буквально "за його спиною" у 1937 році зазнав аварії дирижабль "Гінденбург", заходячи на посадку після чергового трансатлантичного рейсу.

 Лейкгeрст, Нью-Джерсі, США

Тоді з 95 пасажирів і членів екпіажу врятуватися вдалося тільки тридцяти п'ятьом - і це стало кінцем ери дирижаблів.

На іншому знімку молода жінка та її маленька дочка шукають черепашки на одному з пляжів французької Нормандії. Саме там, де 6 червня 1944 року в ході військової операції відбулася висадка американських солдатів...

Сен-Лоран-сюр-Мер (Франція)

Фотографії Тараса змушують інакше поглянути на звичайні туристичні місця. Такі знімки здатні вплинути на сприйняття історії - те, що раніше здавалося далекими подіями з минулого, тепер виглядає лячно актуально.

 Тераса палацу Шайо, навпроти Ейфелевої вежі, з іншого берега Сени. Париж, 1940 і 2004 роки

Рекламна кампанія телеканалу була спрямована на те, щоб пробудити в людях інтерес до історії , до усвідомлення історичної значимості місця, в якому вони живуть.

 Вулиця 17 червня, Берлін. Мур, який розділяє Східний і Західний Берлін, і Брандернбурзька брама за ним. НДР, 1989 рік

Сет Тарас - фотограф-самоук, народився в родині американських митців. Німецький журнал Luerzer's Archive назвав його одним з кращих у професії.

Відео-варіант реклами

За проект "Знай, де стоїш" фотограф отримав Каннського золотого лева, а сама рекламна кампанія була перекладена тридцятьма мовами і транслювалася у 130 країнах.

Дивіться також:

Аналогічний проект колажів "Київ під час війни і зараз". ФОТО

Київські трамваї: як було і як стало. СЛАЙДИ

Як відомі історичні персонажі виглядали б сьогодні. ФОТО

Інші матеріали за темою "Реклама"

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.

Антон Дробович: "Пам'ятання — це спротив забуттю"

Інтерв’ю з науковцем, громадським діячем Антоном Дробовичем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Як витримати тиск КДБ і навіть його висміювати? Досвід Натана Щаранського із книжки "Не злякаюся зла"

У травні 2025 році, через майже 40 років з дня написання, книга радянського дисидента Натана Щаранського "Не злякаюся зла" вийшла українською мовою. Уперше вона була надрукована англійською у 1988-му. У передмові до українського видання Щаранський, який за ці роки встиг стати відомим політичним та державним діячем в Ізраїлі, зазначив: в Україні книга повертається до свого початково призначення — допомагати людям у боротьбі.

Соратник Скоропадського, ідеолог гетьманського руху: до 150-річчя Сергія Шемета

150 років тому, 6 червня 1875 року на Полтавщині народився Сергій Шемет – борець за незалежність України у ХХ столітті; діяч "Просвіти", "Братства Тарасівців", "Лубенської республіки", Української Народної Партії, один із засновників Української Партії хліборобів, співфундатор позапартійної організації "Український союз хліборобів-державників"; журналіст, співредактор журналу "Хліборобська Україна"; особистий секретар гетьмана Павла Скоропадського; брат Володимира і Миколи Шемета.