Спецпроект

В Алтайському краї відкриється музей Михайла Калашникова

В російському місті Барнаул, на батьківщині творця кулемету - Михайла Калашникова, відкриють музей його імені.

Про це пише itar-tass.com.

Рішення про створення музею було прийнято в 2009 році. За цей час пророблена колосальна робота, починаючи від ремонту приміщень до формування фондів.

Будівля, де розмістився музей, вже сама по собі унікальна: крім того, що в ній навчався всесвітньовідомий зброяр, вона є пам'ятником дерев'яного зодчества.

Фонд музею, сформований за допомогою самого Михайла Калашникова і його сім'ї, наразі налічує 2,5 тисячі предметів. До експозиції входить велика колекція особистих речей М.Т. Калашникова, матеріалів, підписаних його рукою, зразки зброї, фотографії та вирізки з газет 1949 (саме тоді йому присудили Сталінську премію за розробку знаменитого автомата).

Теми

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."