Спецпроект

В Італії відкрився музей ковбаси. ФОТО

В італійському місті Модена (Емілія-Романья) відкрився перший в країні музей ковбаси.

Про це пише korrespondent.net.

Музей під назвою Musa зайняв три поверхи і площу в 200 кв.м. У ньому представлені зображення, відеоматеріали, текстові описи з цікавими історіями і навіть анекдотами.

Окрема експозиція присвячена старовинним машинам і механізмам, на яких працювали майстри виготовлення традиційних італійських шинок та ковбас.

Відвідувачі можуть також ознайомитися з ремеслам, тісно пов'язаним з роботою м'ясників - від мистецтва нарізки шинок до засолювання та перев'язування ковбас.

Музей ковбаси

Новий музей дає можливість дізнатися про традиції виготовлення, історії та величезній різноманітності м'ясо-ковбасних виробів різних областей Італії. Крім того, в ньому планують проводити лабораторії смаку, дегустаційні та професійні курси.

Тим часом в іншому місті Італії - Мілані з 13 листопада до 28 лютого відкрита виставка, присвячена бутерброду і пов'язаним з ним легендам, звичаям і сучасним традиціям.

Теми

Список розстріляних українців у Сандармоху

5 серпня 1937 року вступила в дію постанова Політбюро ЦК ВКП(б) «Про антирадянські елементи». Розпочалася наймасовіша за всю радянську епоху «чистка» суспільства від реальних та потенційних опонентів владі, від елементів, які «не годилися для будівництва комунізму». Теоретичне обґрунтування цих заходів здійснив новий нарком НКВД Ніколай Єжов, а вдосконалив особисто Сталін.

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.

Винуватці Абхазької війни

Ця війна забрала життя близько 4000 людей з абхазької сторони та близько 12-15 тисяч з грузинської. Понад 300 тисяч мешканців Абхазії, переважно грузини, стали біженцями. В їх будинках зараз живуть абхази. Вони продають ці будинки громадянам Росії як свою власність. І це, здебільшого, вина трьох людей