Спецпроект

У Тернополі з'явився музей самогоноваріння

У Тернополі сьогодні відбудеться відкриття першого в Україні музею самогоноваріння. У центрі міста буде представлено безліч різних апаратів, за допомогою яких виготовляють спиртні напої. Автором ідеї є Михайло Гросуляк.

Про це пише profi-forex.org.

Автор також пообіцяв відвідувачам не тільки розповісти історії про тонкощі самогоноваріння, а також провести дегустацію перваку.

Михайло Гросуляк народився в простій сільській родині, тому добре знає технологію самогоноваріння. За його словами, для українців - це ціла культура, тому що необхідні апарати збиралися в основному з підручних засобів. Рецепти варіння перваку у кожного були свої.

Друзі і родичі, знаючи про захоплення Михайла, на всі свята дарували йому виключно самогонні апарати, які діставали з далеких сіл і за кордоном.

Музей матиме назву "Вагон-самогон", в ньому будуть представлені раритетні, габаритні, мініатюрні, місцеві та привезені з далека діючі апарати. 

У цьому музеї будуть іноді проводиться майстер-класи. Будуть запущені апарати, на яких сам Гросуляк буде демонструвати техніку самогоноваріння. 

У секторі «проблем ідеологічної боротьби»: історики та «перебудова»

Нині це Інститут історії України, а тоді слова "Україна" в назві інституту не було. Навіть у цьому в СРСР вбачали небезпеку. Всі спілкувалися російською, лише в одному відділі, де вивчали козаччину, українською. А аспірант Діма Табачник (який потім двічі у Януковича був міністром), ідучи до курилки повз цей відділ, казав: "Цвірінькають там цією українською"

Бабин Яр: гібридні контексти Сергія Лозниці

Мабуть, головною зіркою антиукраїнського шабашу, влаштованого цього року Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» на багатостраждальних кістках його жертв, став кінорежисер Сергій Лозниця зі своїм фільмом «Бабин Яр. Контекст».

Валєр Бондар. Харківський літмузей. Середовище дев'яностих

Валєр Бондарь – «гуру і навчитель» Сергія Жадана, митець, який об'єднував творчу еліту не тільки в Харкові. Саме у майстерні Бондаря в ЛітМузеї виникло українське середовище неформалів ранніх 1990-х. Його рукою з кінця вісімдесятих – початку дев’яностих карбувалась в харківському просторі графіка перших кроків боротьби за самостійну, стильну і самодостатню Україну. І у дев’яності довкола Бондаря в Харківському ЛітМузеї сформувалося вільне від радянських кліше і провінційних комплексів мистецьке середовище

«…з крісом у руках, з пером чи живим словом» спадщина Євгена Побігущого

За життя Є. Побігущого-Рена його дописи в еміграційній пресі, передмови до окремих військознавчих студій, відгуки й рецензії на видання українською й чужими мовами, спогади, завуальовані псевдом «Євген Беркут», а виступи і вибрані доповіді – й поготів, ніколи не були зібрані під однією обкладинкою. З огляду на це у рік 120-ліття Є. Побігущого-Рена настав найвищий час подати сучасному українському читачеві його вибрані публікації, рукописи, виступи і листування.