Спецпроект

У Тернополі з'явився музей самогоноваріння

У Тернополі сьогодні відбудеться відкриття першого в Україні музею самогоноваріння. У центрі міста буде представлено безліч різних апаратів, за допомогою яких виготовляють спиртні напої. Автором ідеї є Михайло Гросуляк.

Про це пише profi-forex.org.

Автор також пообіцяв відвідувачам не тільки розповісти історії про тонкощі самогоноваріння, а також провести дегустацію перваку.

Михайло Гросуляк народився в простій сільській родині, тому добре знає технологію самогоноваріння. За його словами, для українців - це ціла культура, тому що необхідні апарати збиралися в основному з підручних засобів. Рецепти варіння перваку у кожного були свої.

Друзі і родичі, знаючи про захоплення Михайла, на всі свята дарували йому виключно самогонні апарати, які діставали з далеких сіл і за кордоном.

Музей матиме назву "Вагон-самогон", в ньому будуть представлені раритетні, габаритні, мініатюрні, місцеві та привезені з далека діючі апарати. 

У цьому музеї будуть іноді проводиться майстер-класи. Будуть запущені апарати, на яких сам Гросуляк буде демонструвати техніку самогоноваріння. 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.