Спецпроект

Ватикан відкрив Катакомби Прісцилли після реставрації

У Римі відкрилися після реставрації Катакомби Прісцилли, які слугували між другим і п'ятим століттями нашої ери місцем поховання християн.

Про це пише reuters.com.

Крім самих катакомб для відвідувачів відкритий створений при них музей, в якому виставлені відновлені реставраторами фрагменти мармурових саркофагів.

Для тих, хто не має можливості приїхати до Рима і подивитися фрески, Ватикан підготував віртуальний тур катакомбами. Він доступний через сервіс Google Maps. Як пояснили в італійському відділенні компанії Google, для створення віртуального туру використовувалися розроблені спеціально під цей проект камери зменшеного розміру.

Фрески, доступ до яких тепер знову відкритий для публіки, стали причиною багаторічних суперечок в релігійному і науковому співтоваристві, оскільки на них зображені жінки в одязі, який нагадує одяг священнослужителів. Це породило припущення, що за часів Стародавнього Риму жінок допускали до богослужіння.

Теми

Битва за Шостку 1918 року

Шість діб, з 2 по 8 квітня 1918 р., шосткинці билися з більшовицькою Особливою армією Ремньова. Билися з тими самими петроградськими загонами матросів, що 29 січня 1918 р. вбивали київських студентів під Крутами. Шосткинські робітники ціною своїх життів зберегли пороховий завод для Української держави.

Антон Дробович: Гри в одні ворота не буде

Розмова з Антоном Дробовичем, головою Українського інституту національної пам’яті (УІНП) про польсько-українські відносини, спільні плани та проекти, виклики на новій посаді, а також про те, кого він вважає героями України. Інститут Антон Дробович очолив у грудні 2019 року, після того, як виграв конкурс, попереднім керівником був Володимир В’ятрович.

Луцьк в окупації: побороти епідемії й вижити!

Луцьк – одне з перших українських міст, яке було окуповане вермахтом вже надвечір 25 червня 1941 року. Нова окупація приносить не тільки усі «принади» нацистського режиму, але й епідемії

Як і чому вікінги опинилися у Західній Україні

Як тут опинилися скандинави? Вони були важливою частиною державного апарату Русі, особливо в період правління князя Володимира. З літопису відомо, що Володимир був змушений тікати у Швецію після невдачі у міжусобній війні. Звідти він повернувся із армією варягів, які допомогли відвоювати спадщину.