Спецпроект

Ватикан відкрив Катакомби Прісцилли після реставрації

У Римі відкрилися після реставрації Катакомби Прісцилли, які слугували між другим і п'ятим століттями нашої ери місцем поховання християн.

Про це пише reuters.com.

Крім самих катакомб для відвідувачів відкритий створений при них музей, в якому виставлені відновлені реставраторами фрагменти мармурових саркофагів.

Для тих, хто не має можливості приїхати до Рима і подивитися фрески, Ватикан підготував віртуальний тур катакомбами. Він доступний через сервіс Google Maps. Як пояснили в італійському відділенні компанії Google, для створення віртуального туру використовувалися розроблені спеціально під цей проект камери зменшеного розміру.

Фрески, доступ до яких тепер знову відкритий для публіки, стали причиною багаторічних суперечок в релігійному і науковому співтоваристві, оскільки на них зображені жінки в одязі, який нагадує одяг священнослужителів. Це породило припущення, що за часів Стародавнього Риму жінок допускали до богослужіння.

Теми

Оксамитова (Р)еволюція у Чехословаччині

17 листопада 1989 року силовики брутально били студентів: кількість поранених людей сягала декількох сотень. Ще того ж вечора Прагою розійшлася новина, що поліціанти забили до смерті одного студента, ця ж інформація миттєво поширилась і в західних ЗМІ.

Година папуги. Поїзд не в той бік

У свідомості генерала Лянґнер не було місця для думки, що один офіцер може зганьбитися обманом іншого. Лянґнер летів назад заспокоєний. Під крилом того літака, далеко внизу паровози тягли вагони. У вагонах сиділи польські військові. Їх везли не у той бік, про який домовлявся Лянґнер із Тимошенком і Шапошніковим.

Перше міністерство здоров’я України

На початку травня 1918 року Гетьман Павло Скоропадський розпорядився створити Міністерство народного здоров’я та опіки. В УНР часів Центральної Ради такого міністерства не було. Медико-санітарна справа раніше перебувала у відомстві Міністерства внутрішніх справ, а потім окремого департаменту при уряді

Подвійне життя КҐБіста Заваригіна: чи міг чекіст співпрацювати з ОУН?

Павло Заваригін бореться з українськими повстанцями на Тернопільщині та робить непогану кар'єру. Але в якийсь момент все починає йти не так, і врешті решт чекіст стріляє собі в голову. Збереглися спогади, згідно яких Заваригін насправді став агентом ОУН. Чи не цим пояснюється самогубство?