Спецпроект

У Мистецькому Арсеналі - фотовиставка про Кравчука

У комплексі "Мистецький Aрсенал" відкрилася фотовиставка, присвячена 80-річчю першого президента нинішньої України Леоніда Кравчука.

Про це повідомляє прес-служба Мінкульту.

Організатори виставки: Міністерство культури, КП "Державний гастрольно-концертний центр України", Національний культурно-мистецький та музейний комплекс "Мистецький арсенал".

Експозиція фотовиставки складається з наступних розділів: "Незалежність. Хроніка змін", "Президентство", "Сторінки біографії" та "Сьогодення. Президент назавжди".

Фотороботи відображають історичні події життя України кінця 1980 – початку 1990 років, життєвий шлях Кравчука та його діяльність на посаді президента України, офіційні та неофіційні фотодокументи.

Виставка триватиме до 17 січня 2014 року, щодня з 11:00 до 18:00.

Вхід вільний.

Дивіться також інші матеріали за темою "Кравчук"

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.