Спецпроект

У Вашингтоні відкрилася виставка «Голодомор очима українських художників»

У пам’ять про жертв Голодомору в Україні 1932-33 років у центрі столиці США відкрилася виставка, яка зібрала близько 70 художніх творів, що оповідають про страшну трагедію геноциду

Експозиція "Голодомор очима українських художників" розміщується в Українському домі у Вашингтоні, повідомляє Укрінформ.

 

Тут представлені картини, гравюри, плакати та інші твори художників - очевидців страшної трагедії.

"Дуже й дуже важливо наочно розповідати про цю трагедію, цю катастрофу, оскільки зображення варті більше, ніж тисячі слів", - вважає власник колекції художніх творів та співорганізатор виставки, президент Американсько-Української ділової ради Морган Вільямс.

За його словами, частина цієї експозиції вперше була виставлена в Києві 2000 року. Але тоді ця ініціатива була підтримана лише невеликою групою активістів. Відтоді відбулося чимало змін, і правда про Голодомор-геноцид зараз шириться світом.

Маріанна Фалкова, директорка Українського дому у Вашингтоні, зазначила, що на відкриття експозиції були запрошені численні гості, у тому числі дипломати, журналісти, активісти, представники ділових кіл, духовенства, партнерських організацій.

"З нашого боку інтерес полягає в тому, аби показати американцям, як це дійсно відбувалося, щоб вони теж відчули цю трагедію. Крім представлених зображень, ми також намагалися відтворити побут українських поселень тих років, щоби можна було відчути цю атмосферу", - поділилася Маріанна Фалкова.

Посол України в США Оксана Маркарова розповіла в коментарі Укрінформу, що ця виставка – один зі способів донесення правди до світу про те, що Голодомор стався не через неврожай, як твердить кремлівська пропаганда, а внаслідок цілеспрямованої політики Москви.

"Для нас пам'ять про Голодомор важлива не лише як данина тим, хто загинув і був убитий комуністичним режимом, а й через те, що, на жаль, непокараний злочин завжди повертається", - сказала Маркарова.

Вона підкреслила необхідність притягнути до відповідальності режим, який організував геноцид у ті часи, особливо з огляду на те, що його послідовники зараз чинять агресію проти України.

Виставка "Голодомор очима українських художників" демонструватиметься у Вашингтоні до 3 грудня. Її організаторами виступили Український дім, Американсько-Українська ділова рада (USUBC) за підтримки посольства України в США.

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.