Товариство "Меморіал" у Росії оголосили "іноземним агентом"

Замоскворецький суд Москви зобов'язав правозахисний центр "Меморіал" зареєструватися як іноземного агента.

Про це повідомляє ИТАР-ТАСС.

Навесні 2013 року прокуратура зобов'язала "Меморіал" зареєструватися як іноземного агента, що було оскаржено правозахисною організацією. Тепер суд не знайшов підстав для задоволення скарги .

Рішення Замоскворецкого суду може бути оскаржене в апеляційній інстанції. Представники "Меморіалу " заявили про необхідність вивчити судовий акт і після цього звертатися до Мосміськсуду.

Представник "Меморіалу" Кирило Коротєєв у суді визнав факт отримання фінансування з-за кордону, але наголосив, що "Меморіал" не займається політичною діяльністю, не здійснює вплив на громадську думку і прийняття державних рішень - а отже, не може бути зарахований до іноземних агентів.

Юристи організації послалися на соціологічні опитування "Левада-центру", згідно з якими 62% населення Росії сприймають словосполучення "іноземний агент" негативно і асоціюють його носія з "ворогом , розвідником, шпигуном".

Відповідно до законодавства у Росії, "іноземним агентом" є некомерційна організація, яка отримує грошові кошти та інше майно від іноземних держав, громадян, організацій (в тому числі і міжнародних) і бере участь у політичній діальності на території РФ в інтересах іноземних джерел.

Раз на півроку "агенти" повинні звітувати про свою діяльність та персональний склад керівних органів, щоквартально - про витрачання грошових коштів і використання іншого майна. Раз на рік органи РФ перевіряють "іноземних агентів", є також позапланові перевірки, які можуть проводитися за повідомленнями "наявність у діяльності ознак екстремізму".

"Меморіал" — товариство, котре займається збереженням пам'яті стосовно політичних репресій у СРСР у XX сторіччі та правозахистною діяльністю. Засноване у 1989 році.

Петлюра без бронзи, але у кольорах

Рік 1917-й ще не був роком Симона Петлюри. Незаперечним лідером українського національного руху він став року 1919.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".