Представник Путіна пообіцяв не забувати історію Кримського ханства

Окупаційний "представник президента Росії в Криму" Олєґ Бєлавєнцев пообіцяв допомогти з реставрацією Бахчисарайського історико-культурного заповідника, до складу якого входить резиденція кримських ханів.

Про це повідомляє Кримінформ.

"Це чудове місце і його необхідно відроджувати, - заявив Бєлавєнцев. - Відроджувати історію Криму, Кримського ханства. Для нас це не стороння історія, а історія нашої багатонаціональної держави".

За словами директора Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміри Аблялімової, зараз найбільш гостро стоїть питання реконструкції палацового комплексу.

"Ще кілька років тому був підготовлений проект реставрації, який на той момент передбачав виділення 35 млн грн, - зазначила Аблялімова. - Зараз зроблено перерахунок кошторису на рублі. Проект пройшов експертизу і направлений на розгляд для включення в Федеральну цільову програму "Культура Росії" на 2015 рік".

За її словами, Бєлавєнцев пообіцяв сприяти у вирішенні найбільш проблемних питань, у тому числі в питанні реставрації другого поверху Ханського палацу - резиденції кримських ханів.

Про історію Кримського ханства читайте за темою "Кримський Юрт"

Допоможіть історичній правді! 1 000 000 на день народження

Ми існуємо на пожертви наших читачів. Без цієї допомоги «Історична правда» перестане існувати. Якщо ви вважаєте, що подальше існування "Історичної правди" необхідне українському суспільству – прочитайте цей текст до кінця!

Перша академічна нерухомість: як пансіон графині Левашової став власністю Української академії наук

У Києві добре відомий триповерховий будинок по вулиці Володимирській, 54. З лютого 1919 року будинок є власністю Академії наук, це штаб-квартира Президії НАНУ. Власністю Академії він став завдяки Павлу Скоропадському та його дружині Олександрі, Володимиру Вернадському, Агатангелу Кримському і... Антону Денікіну.

Петлюрівська Покрова. УНР на краю безодні

У жовтні 1919 року керманичі УНР уперше за весь час революції організували привселюдну урочисту присягу на вірність українській республіці. Ця подія залишила слід у пам`яті багатьох учасників визвольних змагань, хоча й не змінила перебіг війни за українську державність.

Генерал Петро Григоренко. Таврія, Москва, "психушка", Нью-Йорк

Радянський офіцер, комуніст, антисталінст, жертва каральної психіатрії, захисник і друг кримськотатарського народу, член Московської Гельсінкської Групи і Закордонного Представництва УГГ, а також син, чоловік і батько – це лише частина ролей, які довелося прожити уродженцю Запоріжжя.